Конфіскованих собак, котів і диких тварин більше не продаватимуть на аукціонах – Кабмін

Поділитися:

Кабмін дозволив безкоштовно передавати конфіскованих судом домашніх і диких тварин у притулки та інші установи для утримання — без продажу на аукціонах, як це було раніше. Раніше у системі СЕТАМ продавали двох собак, а згодом на аукціон могли виставити 3 левів, 6 ведмедів, кільох пітонів та ще одного собаку.

Про це повідомляє прес служба Міністерства юстиції

До сьогоднішнього дня правила, які регулюють конфіскацію майна за рішенням суду, не передбачали жодних особливостей для ситуацій, коли конфісковувати доводилося диких або ж домашніх тварин (наприклад, за неналежне поводження з такими тваринами). Застосовувалася загальна процедура – конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні.  Сенсу у такій «конфіскації» було вкрай мало – зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, тварину часто “за копійки” викуповував попередній власник (який з нею неналежно поводився до цього). А навіть якщо тварина діставалася комусь іншому, то критерієм відбору такого нового власника була лише готовність заплатити найбільшу суму. Про добробут тварини мова не йшла.

Водночас Міністр наголосив, що проблема була вкрай актуальною – продажу на аукціоні очікували 3 лева (Річчі, Вітольд, Багіра), 6 ведмедів (Балу, Маша, Мальвіна, Ганна, Потап, Тимоша), кілька пітонів та собака.

Читайте також:

• Мінюст хоче скасувати люстрацію усіх комуністів та переглянути очіщення влади загалом (відео)

• У Авакова хочуть більші штрафи за образу поліцейських та “реальні терміни” за газові балончики

• Стало відомо звідки “злили” персональні дані українців, якими, серед іншого, торгували у телеграмі