Китайська компанія, яка купує “Мотор Січ”, може мати фінансові труднощі – ЗМІ

Поділитися:

Виходячи з фінансової ситуації Xinwei Group та китайського мільярдера Ван Цзина, який стоїть за компанією, задекларовані ними зобов’язання перед українською стороною в афері з “Мотор Січ” виглядають відірваними від реальності.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Ігор Левченко, з Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння.

За його словами, передбачене договором надання Україні фінансової допомоги в розмірі 100 млн доларів – юридично мізерні, враховуючи фінансове становище Xinwei Group і її дочірніх компаній.

Так, передача 25% + акцій, згідно з договором між Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Xinwei Group і “Укроборонпромом”, на сьогодні неможлива, оскільки всі матеріальні та нематеріальні активи Xinwei Group, її дочірніх компаній і самого Ван Цзина знаходяться в заставі за отримані кредитні ресурси чи заарештовані. Тому китайська сторона просто не має юридичного права розпоряджатися ними. Договір застави і блокування 25% + акцій ПАТ “Мотор Січ” теж не гарантує їх передачу український стороні, приймаючи до уваги вищевикладене.

На цьому тлі гарантії збереження робочих місць, соціальних гарантій працівникам” Мотор Січ “і забезпечення завантаження української підприємства – всього лише декларації. За майже чотири роки фактичний мажоритарний акціонер ПАТ” Мотор Січ “Ван Цзин не надав жодного замовлення на його продукцію. Тому не варто сподіватися на виконання задекларованих зобов’язань. Перед українською владою і суспільством стоїть складне питання. Зрозуміло, треба бути готовими рятувати “Мотор Січ”, особливо коли впаде бізнес-імперія Ван Цзи на, і по його слідах почнуть нишпорити кредитори в пошуках залишених активів. Очевидно одне: віддавати підприємство банкруту не можна – пише Левченко.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.

Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона. 30 серпня Посол КНР в Україні Ду Вей провів брифінг з цього приводу.

Читайте також: 

• У аеропорту Запоріжжя може змінитися директор: хто очолить летовище

• Запорізька авіакомпанія “Мотор Січ” відновлює ряд рейсів: розклад

• Туринок змусив голів РДА Запорізької області написати заяви про звільнення – ЗМІ