«Маленька Галичина врятує велику Україну», – військовий розповів чому йде міняти громаду

Поділитися:

Перемога Володимира Зеленського та партії “Слуга народу”, крім оновлення еліт, принесла українській політиці й новий термін – “молоді обличчя”. Ще рік тому на представників цієї “касти” покладали значні надії, однак зараз позитивний контекст майже повністю нівельовано. “Нові обличчя” опинилися десь між “міцними господарниками” та “хлопцями з народу”. Проте запит на позасистемних політиків в суспільстві залишається суттєвим, а українська молодь і далі активно пробує себе на виборах з надією змінити щось на краще. “Гетьман” поспілкувався з дрогобичанином Олексієм Примою, який балотується до ради Дрогобицької ОТГ за списками партії “Патріоти України”. Олексію 26, він кадровий військовий з досвідом бойових дій на Донбасі. Незабаром у хлопця закінчується контракт із ЗСУ і він збирається “шукати” себе у цивільному житті, найближчі 5 років якого можуть бути пов’язані з посвідченням депутата Дрогобицької ОТГ.

— Розкажіть, як Ви пов’язали свою долю зі Збройними Силами?

— Я народився у Дрогобичі, тут вчився у школі, потім вступив до Львівської державної фінансової академії, де навчався за спеціальністю «Фінанси та кредит». Але я завжди хотів бути військовим.

В Академії отримав звання лейтенанта на військовій кафедрі. А з 2016 року в цьому званні вже служив за контрактом у 15-му реактивному артилерійському полку. Він має почесне найменування «Дрогобицький». Тож до зони АТО виїздив не за мобілізацією, а як кадровий військовий.

За свою службу маю ряд відзнак, серед яких: медалі начальника Генерального штабу та президента за участь в АТО, а також медаль «За особливу службу» ІІІ ступеня.

Олексій Прима

— Уже зовсім скоро закінчується термін Вашого контракту із ЗСУ. Чи плануєте його продовжувати?

— У мене 5-річний контракт, який має закінчитися за півроку. Наразі продовжувати контракт не планую — хочу знайти себе у «цивільному» житті. У перспективі маю плани відкрити власну справу. Можливо, у сфері охоронної діяльності чи спорту. Але для початку хочу зробити щось добре для міста — зокрема і як депутат місцевої ради.

— Важко було зважитися спробувати себе у політиці?

— Політикою цікавився завжди. І переконаний, що нею, як і історією своєї держави, повинен цікавитися кожен громадянин. Мої політичні погляди змінювалися з часом, і вважаю, що зараз я уже сформувався повністю як особистість і громадянин. Тож відчуваю, що маю достатньо досвіду, знань та відповідальності, щоб брати участь в політичному житті та змінювати своє місто та громаду на краще. А повноваження депутата дозволяють це робити більш ефективно.

— Ви йдете на вибори з молодою політсилою — партією «Патріоти України», яку в Дрогобичі згуртував місцевий підприємець Андрій Веселий. Як вирішували за чиїми списками балотуватися?

— Я — патріот України, тож завжди думав про те, яка політична сила може принести користь моїй державі. Однак обрати партію, якій можна було б довірити свій голос, ставало все важче. На кожних виборах люди покладали надії на якісь політичні сили, проте переважно отримували лише розчарування. Натомість Андрія Веселого я знаю давно: як порядну людину, як патріота України з відповідними поглядами та ідеями, як потужного бізнесмена та управлінця. Переконаний, що такі якості — саме те, що необхідно ефективному та успішному голові громади та політичної партії!

— Які переваги у зовсім молодої, регіональної команди у конкуренції із політичними «старожилами»?

— Колись чув фразу: «маленька Галичина врятує велику Україну». Фундамент для масштабних змін треба закладати саме на рівні місцевого самоврядування. Треба поступово реалізовувати невеликі проєкти, починати з сіл та міст, кожен — зі свого рівня. І так зрештою змінимо всю країну на краще.

— Як вважаєте, чи впоралася попередня каденція місцевої влади Дрогобича зі своїми обов’язками?

— Якщо говорити об’єктивно, можна сказати, що «глобальної діри» немає. Тобто якісь результати за 5 років роботи діюча влада може зараз презентувати… Але проблема в тому, що «діри» все ж є у кожній окремій сфері: у розвитку спорту, в ремонті доріг, в залученні фахівців до ухвалення важливих для громади рішень… Впевнений, що все це можна було реалізувати набагато краще. І я, як громадянин, хочу, щоб було краще!

— Як відреагували близькі та знайомі на ваше рішення балотуватися?

— Для багатьох таке моє рішення було сюрпризом, а дехто ще й досі не в курсі. Проте уже отримав кілька дзвінків від товаришів зі словами підтримки та побажаннями успіхів. Люди радіють, що у політику йде людина, якій вони довіряють особисто. Тому покладають і великі надії. Але результат виборів покаже, як громада оцінила мене, мою кампанію та пропозиції щодо поліпшення нашого життя.

— Якими напрямками хотіли б опікуватися, коли станете депутатом? 

— Одразу спадають на думку різні аспекти відносин місцевої влади з ветеранами та сім’ями учасників бойових дій: щодо допомоги, соціалізації, працевлаштування та відкриття власної справи тощо. Також у нагоді під час роботи в раді громади можуть стати моя вища фінансова освіта. Але я точно знаю, що на будь-якому напрямку відповідально працюватиму і буду корисним для громади.