Тільки у 25% компаній не відчувається жодних змін, – co-founder рекрутингової компанії про ринок праці в ІТ-сфері

Поділитися:

У травні поступово почала збільшуватися кількість вакансій для ІТ-фахівців, однак їх все одно менше ніж на початку весни. Водночас кількість резюме лишається стабільно високою. Тетяна Забусик, co-founder рекрутингової компанії LevelUP Career детально розповіла “Гетьману” про стан ринку праці в ІТ-сфері: що відбувається в ІТ-галузі, хто постраждав найбільше, чи шукають закордонні компанії співробітників з України. 

Отже, що відбувається в ІТ галузі?

Лише у 25% компаній не відчувається жодних змін. Більшість з них – продуктові, які встигли отримати інвестиції і GameDev. Кількість відкритих вакансій в Україні скоротилась вдвічі, порівняно з початком весни. 

Є компанії, які зменшили свій штат на 75% і втратили мінімум 40% прибутку. Багатьох не оминуло банкрутство. Загалом працівників скорочують з різних причин.

Дехто,тому що став заручником ситуації. Але майже всі компанії скористалися кризою і скоротили зарплати або штат. Частина – відправила бенч у неоплачувану відпустку. Дехто зменшив робочий день і, відповідно, оплату.

Хто постраждав найбільше?

Хотілось би відмітити, що традиційно найшвидше в таких ситуаціях страждає non-production. Це не дивно: рекрутери чи Travel managers в умовах заморозки найму і карантину нікому не потрібні. Менше звільняють бухгалтерів, викладачів мов, HR. 

Натомість, кількість вакансій для сейлів та маркетологів зросла. Якщо говорити про production, то серед найбільше звільнених опинились PM (керівники проектів), juniors всіх напрямків, тестувальників, бізнес-аналітиків і, як не дивно, Java Developers. А от потреба в РНР-розробниках стрімко зростає. 

Незмінним є попит на Full Stack-розробників та DevOps. Зросла також кількість вакансій для Product Managers і Mobile-розробників. Багато компаній скоротили заробітні плати топ-менеджерам і відмінили виплату бонусів.

Чи шукають закордонні компанії співробітників з України?

Якщо ми говоримо про переїзди на роботу у інші країни – все складно. Досі є вакансії з умовою, що людина зможе стартувати після закінчення карантину. Але в реальності справи дещо гірші. Уряди багатьох країн перестають видавати робочі візи або ж ускладнюють процедуру на стільки, що гарантій ніхто не дає.

 Навіть, традиційно еміграційні країни, такі як США, Канада, Німеччина внесли ряд обмежень і заборон. Але попит на українських айтішників досі високий, так як вони зарекомендували себе з найкращої сторони.

Як би там не було, бажаємо нам всім пам’ятати, що криза – це не тільки втрати, а й нові можливості. Головне в ці часи не загубити обличчя і думати не лише про себе.

Читайте також:

• “Через “стабільну нестабільність” продавати в країні важко” – український виробник електровелосипедів

• Сервіс попутників “ПоПути” може закритися: знизилася активність користувачів, а через кризу бракує коштів на рекламу. Розповідаємо що сталося

• Стартапери, підприємці та топ-менеджери радять телеграм-канали: ком’юніті жінок у tech-бізнесі, огляди ринку інвестицій та “добрий піар”