Мінюст хоче скасувати люстрацію усіх комуністів та переглянути очіщення влади загалом (відео)

Поділитися:

Міністр юстиції Денис Малюська виступає за те, щоб скасувати люстрацію чиновників Компартії і тих, які працювали за часів СРСР, а також застосовувати індивідуальний підхід для люстрації інших службовців.

Про це йшлося у виступі Малюськи у Конституційному суді щодо закону про очищення влади 24 червня, пише “Українська правда”.

“Наше бачення, що ті категорії, які зараз записані у законі про очищення влади, варто розділи на 3 групи. (…) Перша – люстрація чиновників Компартії і тих, які працювали за часів Радянського союзу. З часів Радянського союзу сплило чимало років, і люструвати їх на 10 років абсолютно незрозуміло, неактуально й необґрунтовано, баланс інтересів явно порушено, і є втручання держави у приватне життя без державно-публічно обґрунтованого інтересу, – сказав міністр.

За його словами у містерстві вважають, що “ту категорію осіб” слід із закону виводити. Вони не мають бути за жодних підстав люстрованими, бо “жодного державно-публічного інтересу тут немає”.

Разом з тим, Малюська додав, що необхідно залишити під “автоматичною люстрацією”, топчиновників, членів уряду і керівників адміністрації президента – тобто тих осіб, які “з вірогідністю  99,9% впливали на формування державної політики у той час”.

За словами міністра, у цьому “дійсно є сенс”, і тому це знайшло відображення у їхньому законопроєкті.

До решти “абсолютної більшості” люстрованих чиновників, на думку Малюськи, потрібно застосовувати “індивідуальний підхід”.

Читайте також:

• У Авакова хочуть більші штрафи за образу поліцейських та “реальні терміни” за газові балончики

• Стало відомо звідки “злили” персональні дані українців, якими, серед іншого, торгували у телеграмі

• Один з керівників “Слуги народу” визнав, що відео про “корабельну сосну” справжнє та вибачився перед усіма – раніше він заявляв про монтаж (відео)