Міський голова Запоріжжя обговорив з Послом Німеччини питання децентралізації та трамваї з Берліна

Поділитися:

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк з Надзвичайним та Повноважним Послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен обговорили реформу децентралізації та її результати для міста. Крім того, очільник міста розповів про запорізький досвід використання берлінських трамваїв.

Про це повідомляє сайт Запорізької міської ради.

Німецьку делегацію цікавили результати реформи децентралізації для Запоріжжя. Міський голова наголосив, що бюджети місцевих громад дійсно збільшилися. Однак у той же час зросли й обсяги повноважень, які не підтверджуються фінансовими ресурсами. Проблема також у тому, що держава не повністю фінансує делеговані повноваження у різних сферах – освіті, медицині.

“Наприклад, придбання ліків для хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність. Ми не можемо залишити людей наодинці з проблемою. Тому виділяємо кошти на придбання медикаментів з міського бюджету. Здавалося б не такі й великі гроші – 30 або 40 мільйонів. Але ж їх можна було використати, наприклад, для ремонту, реконструкції школи, дитячого садка”, – заявив Володимир Буряк.

Детально міський голова зупинився на досвіді співробітництва Запоріжжя з Німеччиною. Відзначив, що тут є досить багато позитивних прикладів. Це співпраця з Магдебургом, Оберхаузеном, термомодернізація дитячого садка №100. Згадав і про придбання трамваїв у Берліні.

“Минулого року ми придбали 12 трамваїв, які раніше працювали у Берліні. Місто отримало їх після капітального ремонту. Запоріжці позитивно оцінили ці трамваї. Планували цього року придбати ще берлінські трамваї, але Берлін поки не виконав свою програму оновлення рухомого складу. Тому розраховуємо отримати ці трамваї вже наступного року”, – сказав Володимир Буряк.

Читайте також:

• Три запорізькі компанії потрапили до рейтингу найбільших платників податків

• Цифрова держава: 10 тез проекту із презентації на запорізькому International IT Forum

• Один з переможців запорізького Startup Fest показав реалізований проєкт