Можемо трансформувати «пасив» у «актив»: Міненергетики про ідею майнити криптовалюту на АЕС

Поділитися:

У Міністерстві енергетики пояснили свою ідею майнити криптовалюту на АЕС. Так, у відомстві зазначають, АЕС генерують надлишок електроенергії, а майнінг – сучасний інструмент використання профіцитної енергії.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства у фейсбуці.

Можемо реально трансформувати «пасив» у «актив». Маючи профіцит атомної генерації, один із сучасних інструментів використання надлишкової електроенергії – спрямування її на майнінг криптовалют. Це не лише дозволяє зберегти гарантоване навантаження на АЕС, але й дасть можливість підприємствам залучити додаткові кошти. Тобто відкриває шлях до принципово нової економіки, нових підходів, нової системи ринку, – йдеться у повідомленні.

Серед таких рішень у Міністерстві енергетики, зокрема, створення центрів обробки даних (ЦОД) поруч з АЕС.

Зокрема у міністерстві зазначають, що у «Енергоатомі» було розроблено пілотний проект з приєднання споживачів центрів обробки даних потужністю до 1000 МВт до електричних мереж, у місті-супутнику Запорізької АЕС Енергодарі.

Що було раніше:

Антикризовий енергетичний штаб погодив ряд кроків для вирішення кризової ситуації у енергетиці. Зокрема пропонують укласти меморандум з інвесторами про зниження «зеленого тарифу», зупинити будівництво нових сонячних та вітрових генеруючих потужностей за системою «зеленого» тарифу та перейти на систему аукціонів.

Читайте також:

• До 2025 року на українських АЕС мають закрити декілька енергоблоків. Поки грошей на це немає

• Нардеп: шанси уряду Шмигаля отримати імунітет на рік “наближаються до нуля”

• В Україні більше 24 тисяч приватних СЕС: сумарний обсяг інвестиці – 495 мільйонів євро