До 2025 року на українських АЕС мають закрити декілька енергоблоків. Поки грошей на це немає

Поділитися:

Термін служби блоків українських АЕС добігає кінця, вже в 2023 доведеться закрити 1 блок, а до 2025 року доведеться зняти з експлуатації 3 енергоблоку. Зняття одного енергоблоку коштуватиме близько 1,5 мільярда євро.

Про це йдеться у публікації “24 каналу”.

В Україні працює 15 блоків атомних електростанцій. Термін служби 11 з них вже був продовжений, але незабаром закінчиться і додатковий час. Перший енергоблок Південно-Української АЕС повинен бути відключений в 2023 році, а закриття другого блоку намічено на 2025 рік, разом з першим блоком Запорізької АЕС. До свого закриття, вони відпрацюють по 40 років.

З огляду на міжнародний досвід, зняття з експлуатації всіх блоків АЕС, навіть з урахуванням інфляції долара США, буде коштувати більше 800 мільярдів гривень. І це не рахуючи можливого падіння курсу національної валюти, – йдеться у публікації.

В Україні є фінансовий резерв для зняття енергоблоків з експлуатації, але зараз у ньому накопичено близько 5,1 мільярда гривень. Кошти у фонд збиралися з відрахувань “Енергоатому” протягом 15 років, але цих грошей не вистачить навіть на закриття 1 енергоблоку.

Але фінансові витрати – це тільки частина проблеми. На АЕС виробляється більше половини електроенергії в країні. Зупинка трьох блоків означає втрату близько 20% генерації. А до 2030 року закрити належить ще 4 енергоблоки.

Що було раніше:

Антикризовий енергетичний штаб погодив ряд кроків для вирішення кризової ситуації у енергетиці. Зокрема пропонують укласти меморандум з інвесторами про зниження «зеленого тарифу», зупинити будівництво нових сонячних та вітрових генеруючих потужностей за системою «зеленого» тарифу та перейти на систему аукціонів.

Читайте також:

• В Україні більше 24 тисяч приватних СЕС: сумарний обсяг інвестиці – 495 мільйонів євро

• Нардеп повідомляє, що міністерка енергетики хоче майнити криптовалюту на АЕС

• “Ринок ЄС потребує від 50 тисяч таких автівок”, – директор українського стартапу, який планує виробляти електровантажівки