Посадовці запорізького онкодиспансеру могли придбати лінійній прискорювач зі збитками в 11 мільйонів

Поділитися:

СБУ в Запорізькій області підозрює посадовців КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” у придбанні лінійного прискорювача у ТОВ “Біосенс” за завищеною на 10,7 млн грн ціною, йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду від 6 вересня.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” Запорізької облради наприкінці 2018 року придбала у ТОВ “Біосенс” медичний лінійний прискорювач Elekta Infinity виробництва компанії “Elekta Limited” (Британія) та низку додаткового обладнання за 64,85 млн грн.

Однак згодом з’ясувалося, що на митниці вартість прискорювача задекларували на рівні 45 млн грн (решту обладнання купили в Україні за 1,2 млн грн). Водночас, “Біосенс” придбало це обладнання у нерезидента за 54 млн грн – з урахуванням граничних постачальницько-збутових надбавок в розмірі 10% та ПДВ в розмірі 7%. Таким чином, різниця між вартістю придбаного “Біосенс” обладнання і ціною, за яку воно продало його онкологічному диспансеру складає 10,7 млн грн, що є збитками для бюджету України.

Окрім цього, посадовці лікарні та Тимчасової контрольної комісії обласної ради з розробки програми з покращення матеріально-технічного оснащення вказаної установи виїздили до Швеції на виробничі потужності фірми “Elekta Synergy та усвідомлювали фактичну вартість обладнання.

З огляду на це, СБУ в Запорізькій області у серпні 2019 року відкрило кримінальне провадження та згодом звернулася до суду для отримання доступу до низки митних документів, на що отримала доступ.

Зазначимо також, що в ухвалі вказується на змову невстановлених посадовців Запорізької облдержадміністрації, комунальної установи та вищезгаданої тимчасової комісії облради.

Читайте також:

• У Запорізькій області безробітні можуть отримати допомогу до 8 тисяч гривень

• На “безкоштовний” катер через Дніпро з бюджету виділили 161 тисячу (документ)

• Депутат запорізької обласної ради від «Опозиційного блоку» отримав 873 тисячі гривень зарплати за місяць