Потенційні китайські інвестори «Мотор Січі» обіцяють не звільняти колектив та не вивозити технології

Поділитися:

Китайські Skyrizon і Xinwei Group в поданій на узгодження в Антимонопольний комітет України  угоди з купівлі понад 50% акцій ПАТ “Мотор Січ” ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

Про це пише ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами представника уряду, це передбачено договором про співпрацю між Україною в особі “Укроборонпрому” і Skyrizon і Xinwei від 27 квітня минулого року і новою акціонерною угодою від 19 червня 2019 року.

Співрозмовник журналістів зазначив, що структура власності “Мотор Січі” до рішення про можливу операцію була вкрай заплутана і непрозора, пов’язана з офшорними компаніями і наближеними до почесного президента компанії В’ячеславу Богуслаєву.

“В результаті угоди компанія повинна стати частиною глобальної публічної компанії, прозорою для управління і контролю, прийняття рішень та діяльності на ринках з точки зору норм міжнародного права”, – відзначило джерело.

“Підписаними договорами прямо заборонені поставки обладнання і технологій з підприємства” Мотор-Січ “, його дочірніх підприємств, через посередників або через підприємство в Чунцин в такі країни як Росія, КНДР, Ірак. Тому спекуляції на тему можливих поставок в країну-агресор недоречні “, – підкреслив він.

Що було раніше:

З 1 вересня “Мотор Січ” переходить на 4-денний робочий тиждень через відсутність контрактів і припинення виробництва окремих видів продукції.

Як повідомили “Наші гроші”, Державний концерн «Укроборонпром» 20 червня уклав угоду з ТОВ «Авеллум Партнерс» про юридичні консультації на 891 тис грн. Ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Читайте також:

• «Мотор Січ» отримає від держпідприємства 920 мільйонів за ремонт двигунів літаків

• Слуга Мотору: «Мотор Січ», «Слуга народу», Зеленський, Богуслаєв – що спільного?

• Андрій Богдан про “людей Богуслаєва” серед “слуг народу”: “Це пропозиції обласних штабів. Ми не можемо з центру призначити в Шепетівку народного депутата. Ми не знаємо, де вона знаходиться”