Притула заробляє на Ютубі щонайменше $13.000, Стерненко – $4.500

Поділитися:

Глядачі ютуб-каналу шоумена Сергія Притули щомісяця жертвують йому 13 тисяч доларів через сервіс донатів Patreon. Також через цей ресурс, зокрема, збирають пожертви «Телебачення Торонто» — 10 тисяч доларів та Сергій Стерненко — 4,5 тисячі доларів на місяць.

Такі цифри наводяться у відео на ютуб-каналі про особисті фінанси «Май Мані».

У випуску під назвою «Patreon, BigggIdea, Liqpay та інші способи підтримати український контент», автори каналу розповідали про способи підтримки українських блогерів та авторів. Одним з найпопулярніших та найзручніших назвали Patreon — сервіс регулярних платежів.

Канал Сергія Притули — отримує з Patreon 13 тисяч доларів на місяць, „Телебачення Торонто“ заробляє 10 тисяч доларів на місяць, канал Сергія Стерненка — 4 з половиною тисячі доларів на місяць, — йдеться у відео.

Крім того, на заробіток з Patreon можуть розраховувати навіть блогери з відносно невеликою аудиторією:

До прикладу, блог про історичне фехтування та середньовічну зброю „Шаблюк“, у якого трохи понад 7 тисяч дописувачів має 88 патронів та майже 300 доларів на місяць, — зазначають у «Май Мані».

Серед інших способів підтримати улюблених авторів — разові та регулярні платежі на карти українських банків та на рахунки платіжних систем. Крім того, українські блогери збирають гроші для своїх проектів через спільнокошт чи навіть приймають донати у криптовалютах.