Рада попередньо схвалила зменшення кількості депутатів до 300

Поділитися:

Верховна Рада попередньо схвалила законопроєкт про зменшення конституційного складу Верховної Ради та закріплення пропорційної виборчої системи. Якщо рішення буде ухвалено вцілому то у раді буде 300-320 депутатів.

Про це пише “Українська правда”.

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський перед голосуванням підкреслив, що, на думку Володимира Зеленського і громадян України, законопроєкт відповідає інтересам українського народу.

У фракції “Голос” законопроєкт назвали “неякісним” і вказали на численні зауваження Конституційного суду до тексту документа. На їхню думку, нардепи мають їх виправити “вже на цій сесії”.

Зокрема, нардепи вказали на зауваження КС про те, що вилучення з ч.1 ст.76 положення “на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування” може надати можливість узаконити будь-які засади виборів крім тих, які зараз вказані у Конституції.

У “Слузі народу” послалися на теорію Конституційного права, відповідно до якої при населенні 37 млн громадян в Україні кількість парламентарів має становити приблизно 300, максимум 320 народних депутатів.

Читайте також:

• До Ради передали законопроект про часткову приватизацію УЗ, “Нафтогазу” і “Укрпошти”

• За 2019 рік заробітчани перерахували в Україну 12 мільярдів доларів

• ЗМІ повідомляють, що у Зеленського готують перестановки в уряді та хочуть розділити міністерства