Порівняли з Гончаруком, принесли “Снікерс” та погрожували відставкою: як нардепи відправили Уряд Шмигаля допрацьовувати програму діяльності

Поділитися:

4 червня Кабмін Дениса Шмигаля спробував “захистити” перед парламентом свою програму діяльності. Попередньо її не підтримали у жодному комітеті Ради, а сам документ мав всього 9 сторінок (для порівняння програма Уряду Гончарука мала понад 100 сторінок). Презентуючи свою програму Денис Шмигаль “здався зі старту” – зразу попросив нардепів відправити документ на допрацювання. Мовляв, урядовці прописали основні моменти, але треба внести конкретики у співпраці з комітетами ради. Після заяви прем’єра почалися виступи від фракцій по самій програмі. Усі спікери, включно з нардепом від “Слуги народу” буквально розгромили документ своєю критикою. “Гетьман” зібрав цікаві, важливі та веселі тези з промов депутатів від усіх фракцій та груп про програму діяльності уряду Дениса Шмигаля.

Іван Крулько, “Батьківщина”. “Уряд зараз намагаються “підвісити на гачок”

За словами нардепа, Уряд зараз намагаються “підвісити на гачок” щоб потім “хтось” залишився у “білих рукавичках” та можна було призначити винного. Кулько попросив написати не “великі програми”, а дати конкретику по цифрам, маркери розвитку економіки та шлях виходу країни з “економічної ями”.

За словами нардепа, усі комітети відправили програму на доопрацювання, а такого раніше ніколи не було. “У Гончарука програма була на більше ніж на 100 сторінок, а програма Шмигаля на 7 сторінок. І Гончаруку його програма не допомогла”

Тарас Батенко, Група “Партія За майбутнє”. “«Сніжний ком» завалить Кабмін Шмигаля

Назвав програму найбільш “слабкою” за увесь час і це – “парадокс та нонсенс”. Вважає, що треба не тільки відправити програму на доопрацювання, а треба натиснути “червоні кнопки” та відправити Уряд у відставку в цілому.

На думку нардепа, Кабмін Гончарука “прикривався” попередниками, а сьогоднішній Уряд коронавірусом. “Сніжний ком” падіння економіки завалить Кабмін Шмигаля це очевидно, але, головне, щоб цей ком не завалив Українську економіку вцілому”.

Олександр Качура “Слуга народу”. “Кабмін Гончарука мав такі ж проблеми”

Назвав усе що відбувається “дежавю”, бо зовсім недавно у ложі Кабміну сидів Уряд Гончарука який мав “ті ж проблеми”. За словами нардепа, попередній Кабмін також погано комунікував з парламентом та не дослухався до нього.

За словами Качури, Рада не юридична канцелярія Кабміну, а має контролювати виконання програми. “Ненормально, коли до парламенту подають якісь декларації без жодного економічного обґрунтування без шляхів реалізації”.

Сергій Шахов, група “Довіра”. “Діти краще б написали програму діяльності Уряду”

Нардеп порівняв Кабмін з дітьми, мовляв 10 років тому була чудова ініціатива, коли до Кабміну на День захисту дітей запрошували до Кабміну та давали “керувати країною”. За словами нардепа, він переконаний, що ті діти краще б написали програму діяльності Уряду.

За словами Шахова, у програмі немає енергетичної безпеки держави та планів видобутку газу та планів щодо підтримки бізнесу. “Де аудит приватизованих 28 років тому підприємств. Чому кожен з вас ховається за коронавірусом. Якщо він є його треба лікувати”.

Юрій Бойко, ОПЗЖ”. “Фракція ініціюватиме постанову про відставку уряду”

За словами нардепа, розгляд програми нагадав йому часи радянського союзу коли показували яскраві програми, але реалізація їх була дуже скромна.

Нардеп вважає, що Уряд переплутав пріоритети замість підтримки внутрішніх виробників займається “обслуговуванням” кредиторів. “Це нехтування національних інтересів наша фракція ініціюватиме постанову про відставку уряду”.

Петро Порошенко, “ЄС”. “Економіка брала розгін, але спіткнулася”

На думку Порошенка, Уряд зараз це димова завіса, того, хто має всю владу та несе реальну відповідальність Володимира Зеленського. Колишній президент вважає, що Зеленський є Прем’єром та іншими міністрами, зокрема і внутрішніх справ.

Також Петро Порошенко процитував Зеленського: “Економіка брала розгін, але спіткнулася та ризикує проїхатися обличчям по землі”. Зараз економіка на землі і щоб її рятувати треба діяти терміново”.

Ярослав Железняк, “Голос”. (Принесли “Снікерс” “щоб не гальмували”)

Железняк зазначив, що у Раді нарешті дочекалися “папірець”, який уряд назвав програмою, а інші рефератом. Загалом нардеп не захотів приділяти багато уваги “сторінкам, які все одно відправлять в утиль”, натомість вирішив поговорити про уряд.

Для того щоб кабмін надалі працював ефективно до рюкзака поклали книгу з економіки, маску (за словами Железняка, це єдине що Кабмін дав лікарям), мильні бульбашки, програма Уряду (для чайників) та “Снікерс”, “щоб не гальмували”.

 

За підсумками голосування Рада відправила документ від Кабміну на допрацювання. за це проголосували 245 нардепів.

Чому це важливо: після ухвалення програми дільності Верховною Радою, Уряд отримує імунітет від відставки на рік.

Читайте також:

• Зеленський говорить, що контрабанда буде 2-3 роки “штормити” країну: певний час може не бути “кави, лосося, хамона”

• САП закінчило одне зі слідств по Гладковському (про “Богдани” для Міноборони)

• Медведчук відмовився розповісти деталі покупки Біблії Гутенберга 1455 року (відео)