Результати тендеру на ремонт траси «Василівка-Бердянськ» визнані судом недійсними

Поділитися:

Господарський суд Запорізької області рішенням 25 квітня задовольнив позов ТОВ “Бердянськбудтрест” про визнання недійсними результатів тендеру на ремонт ділянки траси Василівка-Бердянськ.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, Служба автомобільних доріг у Запорізькій області наприкінці 2018 року  оголосила конкурс на середній ремонт автомобільної дороги Н-30 Василівка – Бердянськ на ділянці км 112+026 – км 143+003 з очікуваною вартістю 457 млн грн.

На етапі передкваліфікації до аукціону допустили тендерні пропозиції ТОВ “Онур конструкціон інтернешнл”, ТОВ “Автомагістраль-Південь” та ТОВ “ДС пром груп”. Водночас, пропозицію ТОВ “Бердянськбудтрест” відхилили.

“Бердянськбудтрест” із відхиленням не погодилося, бо замовник встановив дискримінаційну вимогу щодо підтвердження робіт саме з поточного середнього ремонту, капітального ремонту, будівництва та реконструкції автомобільних доріг державного значення загального користування. Тобто, обмежив учасників певним видом доріг. Водночас, ТОВ “Бердянськбудтрест” мало досвід ремонту доріг загального користування місцевого значення. Окрім цього, замовник встановив вимогу і до певних обсягів робіт.

З огляду на це, представники “Бердянськбудтрест” звернулися до Антимонопольного комітету зі скаргою про усунення вказаних дискримінаційних критеріїв. АМКУ цей позов задовольнив, однак “автодорівці” знову встановили ці критерії і відхилили фірму.

Надалі переможцем закупівлі обрали ТОВ “ДС пром груп”, і стадія торгів перейшла до акцепту.

Але у цей час ТОВ “Бердянськбудтрест” звернулося до суду із позовом про визнання недійсним результатів цього тендеру. На час вирішення цього спору, фірма домоглася у суді забезпечення позову – заборону Службі автодоріг ухвалювати будь-які рішення по тендеру.

Згодом суд позов ТОВ “Бердянськбудтрест” задовольнив. Вказувалося, що запорізька Служба автомобільних доріг не виконала рішення АМКУ і відхилила ТОВ “Бердянськбудтрест” на підставі неусунутих дискримінаційних критеріїв. Це дозволяє стверджувати, “що вже на етапі формування тендерної документації має місце змова між замовником тендеру та одним із учасників процедури, під якого були виписані умови тендерної документації”. Враховуючи, що дискримінаційні критерії встановлювали двічі, і мало місце невиконання вимог АМКУ, є всі підстави вважати, що в межах цієї процедури закупівлі відновити права ТОВ “Бердянськбудтрест” неможливо. Тому закупівлю і визнали недійсною.

Варто додати, ТОВ “Бердянськбудтрест” також брало участь у тендері щодо ремонту ще одної ділянки цієї траси з очікуваною вартістю 643 млн грн. Фірма також стверджувала про дискримінаційні вимоги, зверталася до АМКУ, а потім до суду задля забезпечення позову та визнання недійсними торгів. Забезпечення позову суд задовольнив 15 лютого з негайним виконанням. Однак підписав ухвалу лише 18 лютого. І саме 18 лютого “автодорівці” уклали угоду з ТОВ “Онур конструкціон інтернешнл” вартістю 643,43 млн грн – сумою на 25 тис. грн меншою від очікуваної вартості. Сам розгляд позову призначенийна 28 травня.

ТОВ “Бердянськбудтрест” також брало участь у тендері щодо ремонту і третьої частини вказаної дороги з очікуваною вартістю 344 млн грн, однак фірму відхилили і там. Переможцем на тих торгах у березні обрали ТОВ “Автомагістраль-Південь” з пропозицією 337 млн грн. Інформацію щодо оскарження цієї закупівлі у судовому реєстрі знайти не вдалося. Водночас, “Бердянськбудтрест” скаржилося на аналогічні вищевказаним дискримінаційні вимоги і в цьому випадку отримало відмову від АМКУ.

“Бердянськбудтрест” у 2017 році вже намагалося через суд оскаржити дискримінаційні вимоги в тендері на проведення півмільярдного тендеру на ремонт  траси Енергодар-Василівка-Бердянськ. Однак згодом свій позов відкликало, “у зв’язку з тим, що на даний час припинили дії обставини, що порушували права позивача”.

ТОВ “Бердянськбудтрест” зареєстроване на “Азовську регіональну лабораторію сертифікаційних випробувань мастил та олив” (90%) та Компанію з управління активами “Славутич-інвест” (10%). Фірмою “Азовська регіональна лабораторія сертифікаційних випробувань мастил та олив” (Азовлісма) володіє Світлана Векленко, яка пов’язана з народним депутатом Олександром Пономарьовим.