СБУ квапить ЗАЕС із купівлею запчастин у «прокладок» – ЗМІ (документ)

Поділитися:

Служба безпеки України повідомила ВП “Запорізька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” про термінову необхідність укомплектувати енергоблок №2 запасними частинами для планового ремонту.

Про це сказано в листі начальника Управління СБУ в Запорізькій області Олександра Хілька директору ЗАЕС Олександру Остаповцю, що є у розпорядженні видання  “Наші гроші”.

За даними СБУ, цьогорічний планово-попереджувальний ремонт блоку №2 включає поточний ремонт трьох резервних дизель-електричних станцій РДЕС. Але їх неможливо відремонтувати через нестачу необхідних деталей, які мають бути замінені згідно СОУ НАЕК 026:2012. Також на ЗАЕС у порушення СОУ НАЕК 026:2012 і ГКД 34.20.507-2003 відсутні незнижувальний та оперативний запас гумовотехнічних виробів до вказаних дизелів. Ці дизелі від часів СРСР використовуються на більшості атомних електростанцій України як резервна електростанція на випадок раптового знеструмлення АЕС.

З огляду на все це СБУ попередило, що у разі непроведення ремонту дизелів Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) може не дозволити пуск блоку №2, повідомляють журналісти

Згідно «Прозорро», у березні «Енергоатом» оголосив тендер щодо запчастин до дизелів на очікувану суму 37,27 млн грн. Тендерну документацію кілька разів змінювали, зокрема збільшили кількість запчастин і розділили гумовотехнічні вироби на два лоти. Зрештою новий лот щодо гумотехнічних виробів на 567 тис грн. скасували через нестачу учасників, а інші три лоти щодо запчастин і гумотехнічних виробів висять на етапі прекваліфікації.

За поставку гумотехнічних виробів на 1,09 млн грн. будуть змагатися ТОВ «Комета-СДЕ» і  ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «Промторг», а за поставку самих запчастин на 35,61 млн грн. – компанії «Raido Trading» (Латвія) і «Nordetanolis» (Литва).

За інформацією “Наших грошей”, саме «Raido Trading» і «Nordetanolis» продають «Енергоатому» запчастини, які поставляються із самої Росії або через «Adriadiesel d.d.» (Хорватія) за цінами, завищеними у кілька разів.

Із «Raido Trading» пов’язане ТОВ «Інтерарм Інвест», яке погодило в ДІЯРУ технічні умови на ці дизелі. Потім воно продало техумови АО «Машиностроительная корпорация «Дизель-Энерго» (Росія). Це зробили без необхідного погодження в «Енергоатомі», щоб не дозволити останньому налагодити виробництво запчастин до цих дизелів в Україні.

Днями «Енергоатом» замовив ТДВ «Бориславский завод «Рема» виготовлення дослідної партії запчастин до двигуна 78Г дизель-генератора АСД-5600 за 23,15 млн грн.

Читайте також: 

• Запорізька АЕС зведе у Енергодарі сонячну електростанцію на 5 тисяч панелей

• У травні Запорізька АЕС виробила 2,7 мільярда кіловат електроенергії

• Amazon все-таки может начать работать в Запорожской области (но это не точно)