Директор забаненої АМКУ фірми освоїть півмільярда на дні Бердянського морпорту

Поділитися:

Філія “Днопоглиблювальний флот” ДП “Адміністрація морських портів України” 24 травня за результатами тендеру замовила ТОВ “Спеціалізоване технічне бюро Азімут” днопоглиблення в Бердянському морському порту на 425,88 млн грн, повідомляється у системі “Прозорро”.  “Азимут” отримало перемогу на торгах ще 24 квітня, але угода була укладина лише за місяць.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

До кінця 2020 року виконають днопоглиблення з відвезенням ґрунту на підводний відвал на відстані 7 км у загальному обсязі 1,85 млн куб. м, а саме 1,39 млн куб. м на підхідному каналі по $8, або 204 грн. та 0,47 млн куб. м у акваторії по $12, або 307 грн. за кубометр.

У квітні ця ж філія замовляла цій самій компанії днопоглиблення в Маріупольському морпорту з вивозом ґрунту на значно меншу відстань 1,5 км по $8, або 224 грн.

У лютому Одеський морпорт замовив ТОВ “СМД-Інвест” днопоглиблення з вивозом ґрунту на значно більшу відстань 20-22 км по $9, або 248 грн.

У січні “Дельта-лоцман” ДП “АМПУ” замовила “СТБ Азімут” днопоглиблення каналу “Дунай – Чорне море” з вивозом ґрунту на співставну відстань 8 км по $7, або 195 грн.

Крім того, у січні Миколаївський морпорт замовив фірмі “MDCL Mediterranean Dredging Company Limited” (“MDCL”, Кіпр) днопоглиблення з вивозом ґрунту на більшу відстань 10-17 км у середньому по $8, або 211 грн.

Ціна нинішньої угоди на 17% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 430,00 млн грн.

Ізмаїльський “СТБ Азімут” належить Володимиру Кравченку та директору Олександру Блошенку. Останній також керує ізмаїльським ПП “Інфлот-Данубіус Ейдженсі” Надії Блошенко, а раніше, в 2005-2008 рр. очолював ДП водних шляхів “Устьдунайводшлях”.

Позаторік АМКУ оштрафував “Техморгідрострой Миколаїв” на 76,43 млн грн. й “Інфлот-Данубіус Ейдженсі” на 3,64 млн грн. за змову на торгах “АМПУ” по днопоглибленню. Торік “Інфлот-Данубіус Ейдженсі” програла першу інстанцію та апеляцію щодо відміни штрафу, а цьогоріч касаційний суд надав їй час на усунення недоліків касаційної скарги.

“Техморгідрострой Миколаїв” та “Інфлот-Данубіус Ейдженсі” фігурують у кримінальній справі НАБУ щодо заволодіння у 2015-2016 роках коштами “АМПУ” шляхом закупівель за завищеними цінами послуг із днопоглиблення у морпортах Бердянська і Маріуполя.

Допущеними конкурентами були компанія “Consal Trade S.R.L.” (Джурджу, Румунія) офшора “Hermosiocco Trading Limited” (Кіпр), ТОВ “Укрстройсервіс”одесита Сергія Чудіна на чолі з Дмитром Кондрашовим і згадана “СМД-Інвест”Дмитра Демченка, який був членом дільничної виборчої комісії від кандидата в мери Дніпра Бориса Філатова.

До аукціону через претензії до досвіду та матеріально-технічної бази не допустили згадану кіпрську “MDCL”, а також компанію “Es Endustriyel Yapi Malzemeleri Ve Insaat Turizm Madencilik San. ve Tic. L. S.” (Туреччина) і ТОВ “Строй Інвест Тур”.

Читайте також:

• Скільки отримають Kadnay та Е.К.А за виступ на дні міста у Енергодарі

• Як Запорізька область економила на допорогових закупівлях

• Бердянськ отримає 8 мільйонів гривень з резервного фонду бюджету області