“Слуга народу” перед закриттям авіасполучення виїхав на Кіпр і досі не повернувся

Поділитися:

Народний депутат від партії «Слуга народу» Андрій Холодов з початком карантину та після звернення президента Володимира Зеленського до українських громадян із закликом повернутися в країну найближчим часом через закриття кордонів, виїхав на Кіпр і відтоді не повертався в Україну.

Про це повідомляють журналісти програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях».

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Холодов вилетів у місто Ларнака (Кіпр) 15 березня – за два дні до анонсованого президентом припинення регулярного пасажирського авіасполучення. Відтоді народний депутат не повертався – тобто вже півтора місяці перебуває за межами країни.

Відтоді парламент п’ять разів збирався на позачергові засідання в сесійній залі під куполом, для ухвалення термінових рішень, пов’язаних зокрема із заходами протидії поширенню коронавірусної інфекції.

З того часу компанія Sky Up щонайменше один раз здійснювала евакуаційний рейс українських громадян з Кіпру (20 березня).

Станом на 29 квітня депутат від «Слуги народу» залишався на Кіпрі та не прибував до України, це «Схемам» підтвердили три непов’язані між собою джерела – одне серед правоохоронців Кіпру із доступом до бази перетину кордону цієї держави, друге – в українській авіакомпанії, і третє – в Державній прикордонній службі України.

За даними журналістів «Схем», на Кіпрі депутат Холодов із дружиною мають у власності маєток поблизу узбережжя у місті Лімасол. Саме у цьому маєтку донедавна була зареєстрована кіпрська фірма-власник сотень київських МАФів, що зрештою вивело журналістів на стосунок родини депутата до столичного тютюнового бізнесу – а отже, він міг діяти у своїх власних інтересах, коли лобіював у Верховній Раді правку, що збільшує заробітки для роздрібних торговців цигарками. Цим фактом, зрештою, зацікавилось НАБУ.

Сам Холодов публічно заперечував, що має якісь інтереси у торгівлі цигарками.

Читайте також:

• У Зеленського розповіли, як маски з “Мрії” опинилися у “Епіцентрі”

• “Можна здати назад, зберігши при цьому обличчя”, – радник Кабміну про позицію Уряду щодо виїзду заробітчан

• Микола Тищенко прокоментував роботу свого ресторану на карантині, каже, що там “штаб”, а гості йдуть голодні