“Слуга народу” та Зеленський отримали 5,3 мільйона на вибори від ГО – Чесно

Поділитися:

“Слуга народу” мала проблеми зі збиранням коштів на виборчі кампанії через складнощі у переведенні коштів на офіційні рахунки. “Слуга народу”, як і “Опоблок”, використала ГО і для прямого фінансування, і для приховування витрат.

Про це йдеться у розслідуванні “Чесно”.

У березні 2019 року ГО “Ліга волонтерів” перерахувала партії 2 млн грн. Ці кошти спрямували на виборчу кампанію Володимира Зеленського. ГО заснували за 3 місяці до цього. Жодної інформації про її діяльність у відкритих джерелах немає. За двома винятками. Перший – це власне факт фінансування партії. Другий – ГО “Ліга волонтерів” зареєструвала в ЦВК майже 1900 спостерігачів.

Керівниця й співзасновниця ГО “Ліга волонтерів” Олена Кострійчук щонайменше до середини 2018 року була юрисконсульткою в комунальному закладі “Теплицький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги” у Вінницькій області. Сергій Кострійчук з того ж таки смт Теплик улітку 2019 року став кандидатом у нардепи від “Слуги народу” (№140 у списку, на той момент був тимчасово безробітним). Найімовірніше, він або брат, або чоловік Олени Кострійчук. Від мандата його віддаляють лише 2 місця у списку.

У лютому 2020 року Кострійчук увійшов до Вищої ради партії та відповідає за організаційно-масову роботу. Заробітної плати від “Слуги народу” ані Олена, ані Сергій Кострійчуки до грудня 2019-го не отримували (офіційно партія взагалі не має працівників).

На 3,3 млн грн партію “Слуга народу” профінансувала також ГО “Команда Зе”, засновниками якої є списочники “Слуги народу” Олександр Корнієнко, Михайло Федоров і Михайло Крячко. Усі троє під час президентської кампанії були членами виборчого штабу Зеленського.

Однак самими лише грошовими внесками від ГО не обійшлося. Михайло Федоров і Михайло Крячко у штабі Зеленського опікувалися диджитал-складовою кампанії. Уже після виборів Федоров розповів, що на рекламу в соцмережах витратили 250 тис. дол. (7 млн грн). Таких видатків ані в партійному звіті, ані у звіті про кампанію Зеленського немає. В іншому інтерв’ю Федоров повідомив, що в диджитал-команді у штабі повний день працювали 10 осіб, а загалом команда складалася з 30 людей. Платежів на користь ТОВ “Есемемстудіо”, де до депутатства були офіційно працевлаштовані Федоров і Крячко, теж не було. Зарплат партія 2019 року не платила.

Читайте також:

• Якщо ситуація з епідемією не погіршиться, місцеві вибори пройдуть восени

• Кличко об’єднує біля себе міських голів: можуть йти на вибори з УДАРом – голова Дніпра

• Якщо Зеленський захворіє коронавірусом то працюватиме у телефонному режимі – заступник голови ОП