Наразі не йдеться про розкол чи розвал “Слуги народу” у Раді – депутатів не виключають і вони самі не покидають фракцію. “Провали у голосуваннях” свідчить що є дискусії щодо важливих законів, в яких у різних депутатів є різні думки.
Про це голова партії “Слуга народу”, перший заступник голови однойменної фракції у Верховній Раді Олександр Корнієнко розповів у інтерв’ю РБК-Україна.
Також депутат сказав, що фракцією стало керувати складніше, але виключати депутатів, які часто з принципових питань голосують врозріз з думкою фракції, не будуть
Стало складніше, звичайно. Я говорив про це ще в листопаді-грудні минулого року, а зараз це особливо помітно, що ми увійшли в фазу реального парламентаризму. Він полягає в тому, що кожне рішення треба проговорити і знайти модель, при якій рішення буде прийнятним, в першу чергу і в рамках нашої фракції, – сказав Корнієнко.
За його словами, якщо знову буде нестача людей, як на останньому засіданні, треба буде мобілізувати своїх депутатів, а це робиться тільки шляхом переговорів. “Приміром, за бюджет не голосували члени комітету з освіти, це була їхня політична позиція. На їхню думку, інтереси галузі освіти були урізані сильніше, ніж могли б, і чим були урізані інші галузі”, – говорить голова “Слуги народу”.
Та додає, що ситуація з голосуванням за зміни до бюджету була показовою. До прикладу мажоритарники намагаються залишити дотації на соцекономрозвиток, комітети – кожен свою сферу, наприклад йде активна дискусія щодо зарплат суддів, по великим інфраструктурним проектам. Таким чином, коригування по бюджету точно будуть. А це дасть змогу досягти консенсусу у фракції і результативного голосування на табло.
Читайте також:
• У березні доходи держбюджету зросли – допомогли надходження від податкової
• До “антиколомойського” закону уже пропонують 5 тисяч правок, є три сценарії їх розгляду – Арахамія






