“Є ще в списку люди, які, на мою думку, не повинні представляти “Слугу народу” в Верховній Раді” – Голова «Слуги народу» Дмитро Разумков у Запоріжжі

Поділитися:

2 липня Запоріжжя відвідав очільник партії «Слуга народу» та кандидат у нардепи Дмитро Разумко. Очільник партії, яка має понад 40% підтримки, відвідав «Мотор Січ» та зустрівся з журналістами. На прес-конференції Разумков розповів про те, як політики поляризують суспільство, чому партія не «зливає округи», а також чому політикам не варто ділити «шкуру не вбитого ведмедя». Крім того, очільник президентської партії зазначив, що їх політсила вважає прийдешні парламентські вибори третім туром президентської кампанії. «Гетьман» зібрав головні тези з виступу Дмитра Разумкова.

 

Про інформаційну безпеку, війну та поляризацію суспільства

– Інформаційна політика України навіть після анексії Криму та ситуації на Донбасі залишає бажати кращого. Є міністерство Інформаційної політики, але результатів ефективної діяльності спостерігати не доводиться.

– Інформація та пропаганда наразі є одним з головних способів вести війну. Наразі йде розробка інформаційної стратегії на рівні апарату президента, сподіваюся скоро до процесу підключиться і Верховна Рада.

– Суспільство поляризують не канали, а політики – це стандартна стратегія, яка використовувалася у всіх передвиборчих кампаніях. Зеленському вдалося переломити ситуацію, оскільки його кампанія будувалася без негативу, на опонентів не виливали бруд.

 

Про злив округів, бренд та двійників

– Партія не виставляла людей на округи «під злив», кандидатів запропонували по всім 199 округам. Будемо докладати максимум зусиль, щоб перемогло якомога більше наших кандидатів.

– Є певною проблемою засилля двійників – це технологія, якою користуються майже у кожній кампанії. Зараз почали «маскуватися» під бренд, присутня назва «Слуга народу», але так звуться ТОВ, ГО та інші.

– На одному з округів було 7 «двійників» – це рекорд. Також був випадок з фальшивими документами про членство у партії «Слуга народу». Такі дії ми сприймаємо не просто як технологію, а як спробу впливати на свідомість виборців. Політична сила має намір повідомляти про такі випадки поліцію.

 

Про Богуслаєва, «Мотор Січ» та 77 округ

– Наша політична сила та наші кандидати у народні депутати зацікавлені, серед іншого, у розвитку аерокосмічної галузі та авіаційні галузі. Я не вперше був на «Мотор Січі», вважаю що це хороше підприємство.

– Вдячний керівництву заводу за те, що там працює багато запоріжан, їм платять достойні заробітні плати. Проте будемо підтримувати лише своїх кандидатів, про «злив» округів та зняття кандидатів не йде мова.

– Сподіваюся, що наш кандидат на 77 окрузі переможе (по 77 окрузі від «Слуги народу» мажоритарником балотується Сергій Штепа, по цьому округу до ради йде Вячеслав Богуслаєв – прим. ред.), проте з повагою ставлюся до людей, які розвивають нашу державу, вважаю, що це правильна позиція.

 

Про «шкуру ведмедя», посади та політичну палітру

– У нас усі люблять ділити шкуру не вбитого ведмедя під час передвиборчої кампанії. Якщо згадати минуле літо, то тоді уже були поділені політичні посади, але вийшло «трошки не за планом». Кандидат Володимир Зеленський отримав 73% – усі домовленості втратили сенс.

– «Слуга народу» не ділить посади, а працює на результат. Ця стратегія довела результативність у президентській кампанії. Тоді часто чув питання про те, яку мені посаду уже запропонували чи ким буду у разі перемоги Зеленського. Проте жодних домовленостей не було.

– Треба дочекатися, щоб ті чи інші політичні сили потрапили до парламенту. Українська політична палітра надто мінлива – говорити сьогодні про склад парламенту надто рано. Треба виходити з того, кому український виборець довірить представляти його інтереси.

 

Про недоторканість, корупцію та «індульгенцію»

– Правильно було б обрати 3 пріоритетні проблемні напрямки для просування їх у передвиборчий кампанії. Це правильний рекламний, але не коректний державницький підхід. У Раді часу «на розкачку» не буде ні у кого, а працювати треба у кожній сфері.

– Основним для себе бачимо боротьбу з корупцією – це те, що ляже безпосередньо на плечі парламенту. Для боротьби з нею можна прийняти ряд законів, які не вимагають глобальних ресурсів. Частина з них уже готова. Треба зняти депутатську недоторканість, прийняти закон про імпічмент та відкликання народного депутата.

– Також розглядаємо можливість введення відповідальності за «кнопкодавство». Є ініціатива впровадити серйозні штрафи не 50-300 гривень, а до 50-80 тисяч гривень. Також є позиція щодо кримінальної відповідальності.

– Треба перезапускати антикорупційну систему. Зараз органи отримали від президента строки, щоб продемонструвати ефективність. У всіх дуже багато питань, до прикладу, до роботи НАЗК – зібрано близько 2 мільйонів декларацій, але скільки з них перевірено. Нащо тоді утримувати такі органи, та оплачувати премії які виписують собі керівники?

– Треба вводити жорсткий контроль, повертати статтю про незаконне збагачення, але повертати правильну.  Але не таку, як минулу – коли її приймали юристи та говорили, що її можна легко «знести» що і сталося. За неї проголосували щоб пізніше отримати «індульгенцію».

 

Про відбір кандидатів

– Партія «Слуга народу» хотіла запровадити процедуру праймеріз для кандидатів у список політичної сили на вибори до ВР, але це виявилося не передбачено законом. Було задіяно постпраймеріз – непідходящих претендентів вирішили виключати зі списку. Думаю, що далі будуть ще виключення, Є ще в списку люди, які, на мою думку, не повинні представляти “Слугу народу” в Верховній Раді, але називати їх прізвища зараз було б некоректно. Постпарймеріз для мажоритарників будуть 21 липня (день виборів – прим. ред.), якщо кандидат буде недостойним, то за нього не проголосують.

Читайте також: 

• Стало відомо ім’я одного з вірогідних кандидатів на посаду запорізького губернатора

• “Слуга народу” офіційно назвала мажоритарників у Запорізькій області

• В «прохідній» частині списку Зеленського «знайшовся» ще один запорожець. Він пов’язаний з «Мотор Січ»