“Слуги народу” підготували закон, за яким депутати зможуть ініціювати звільнення міністрів

Поділитися:

“Слуги народу” підготували законопроект “Про інтерпеляції” – він дасть парламенту можливість контролювати роботу міністрів. Процедуру перевірки зможуть ініціювати 45 нардепів, або окремий комітет. Якщо рішення про незадовільну роботу члена Кабміну набирає 226 голосів, серед іншого, прем’єр-міністр протягом 15 днів зобов’язаний внести подання про його звільнення.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала заступниця голови депутатської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Вихід – процедура інтерпеляції. Цей маловідомий українцям термін якраз і означає право парламенту порушити питання про відповідальність того чи іншого міністра. Інтерпеляція використовується у багатьох європейських державах із парламентською або змішаною формами правління. Наприклад, вона популярна у сусідній Польщі, – йдеться у повідомленні.

За словами Кравчу, ініціювати процедуру зможе певний комітет або 45 народних депутатів. Далі питання розглядається в профільному комітеті, а коли він дає висновок – виноситься на пленарне засідання. Якщо рішення про незадовільну роботу члена Кабміну набирає 226 голосів, прем’єр-міністр протягом 15 днів зобов’язаний внести подання про його звільнення.

В разі, якщо прем’єр цього не робить, питання включається до порядку денного парламенту без голосування, і парламент сам ухвалює рішення про звільнення міністра. Щодо міністрів оборони і закордонних справ – Рада рекомендує Президенту звільнити їх, якщо дає негативну оцінку за результатами інтерпеляції.

“Чому ми не можемо звільнити міністрів одразу, за фактом визнання незадовільною їхньої роботи, без залучення в цей процес прем’єра? Тому що Україна – парламентсько-президентська республіка. Повне усунення з цього процесу прем’єра призведе до порушення балансу між Радою й урядом та буде визнано неконституційним”, – пише народна депутатка.

Читайте також:

• Нардеп, який називав “незручних” чиновників та посадовців «соросятами», сам кілька років отримував американські гранти – журналіст-розслідувач

• Інвесторам не потрібні няні та тілоохоронці: треба розповідати про конкурентні переваги країни

• Нардеп: шанси уряду Шмигаля отримати імунітет на рік “наближаються до нуля”