Суд визнав незаконними ряд кафе на Набережній, їх мають знести

Поділитися:

Запорізький апеляційний суд постановив, що споруди на причалі Набережної магістралі є незаконним будівництвом і підлягають знесенню. Йдеться про агломерації кафе, розташованих біля самої кромки води – Black Bar, Vada, бар «Понеслося».

Про е пише “Запорізький центр розслідувань”.

Так, у червні 2012-го року, підприємець Євген Фомін купив у дочки «Укррічфлоту», «Запорізького річкового порту», ​​майно – підпорную стінку №3, мережу електропостачання і водопровід. Згідно техпаспорту БТІ, до 2014-го року там вже були встановлені три кафе, два бари, вбиральня і шашлична.

Щоб узаконити всі будівлі, в квітні 2015 го Фомін подав до обласного ДАБК декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Об’єкт був названий «Реконструкція будівель та споруд під комплекс для обслуговування пасажирів річкового транспорту у складі: кафе, ресторану, річкових кас» за адресою бульвар Шевченка, 77. За подання недостовірних даних підприємця визнали винним у використанні завідомо підроблених документів, але звільнили від кримінальної відповідальності .

Але факт незаконності будівель, зафіксований тоді судом, залишився в силі.

У лютому 2019 го року Орджонікідзевський районний суд в першій інстанції ухвалив, що рішення про держреєстрацію прав є незаконним і скасував реєстрацію права власності.

Апеляційна колегія в цілому погодилася з рішенням першої інстанції. Запорізький апеляційний господарський суд дійшов до висновку, що земля під будівлями належить громаді, в оренду не відводилася, по ряду факторів вони все одно є самочинним будівництвом і підлягають знесенню. Касаційну скаргу Фоміна відставили без розгляду. Більш детально за посиланням.

Читайте також:

• Зеленський звільнив голову Кам’янсько-Дніпровської РДА

• “Мотор Січ” знову кататиме запоріжан на гелікоптері за 600 гривень

• На запорізькому ДП «Івченко-Прогрес» фінансові труднощі – ЗМІ