У березні доходи держбюджету зросли – допомогли надходження від податкової

Поділитися:

За оперативними даними Держказначейства доходи бюджету в березні зросли на 2.4 % у порівнянні з березнем 2019 року (+2 мільярди гривень) і склали 87.9 мільярдів гривень. Як і минулого місяця, податкова показала приріст.

Про це повідомляєтьсян на сторінці проекту “Ціна держави” у фейсбуці

Податкові надходження зросли на 3.8 мільярдів гривень або 8.1% (до березня 2019) і сягнули 62 мільярда. А от митниця продовжує негативний тренд – її надходження скоротились на 10.8% або на 3 мільярда (до березня 2019). З початку року скорочення митних зборів відстають від показника січня-березня 2019 року більш ніж на 10 мільярдів. На відміну від лютого, в березні вдалось наростити доходи спецфонду – плюс 1 мільярд гривень або 12% до березня 2019, – йдеться у повідомленні.

Однак, повідомляється, що девальвація гривні не врятувала ситуацію з митними надходженнями. Міністерство фінансів України пояснює скорочення митних доходів в березні запровадженням основними торговельними партнерами обмежень через коронавірус та порушенням логістичних ланцюгів в доставці товарів.

Скорочення ціни на газ негативно відобразилось на динаміці ренти за використання природніх ресурсів. В свою чергу Мінфін зафіксував суттєве зростання від надходжень окремих податків – зокрема акцизу вироблених в Україні підакцизних товарів. При цьому, порівняно з березнем 2019 року, надходження акцизного податку з тютюнових виробів зросли на 42.4%, збільшившись до 4.4 мільярдів. Також зросли надходження від податку на доходи фіз осіб і військового збору – вони становили 10.4 мільярдів гивень і порівняно з березнем 2019 зросли на 19.6%.

Читайте також:

• Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу

• У Запорізькій області податківець отримав штраф за хабарництво та злив інформації з профільної бази даних

• Rozetka маркуватиме українські товари та запустить для них окрему сторінку: хочуть допомогти у кризу