У телеграмі продавали особисті дані українців. Скоріше за все, із краденої бази Приватбанку

Поділитися:

У телеграмі з’явилося два бота, які шукають персональні дані українських користувачів за номером телефону за гроші. Один бот під назвою «Досьє» вже закритий, другий ще працює. Боти імовірно беруть дані з вкраденої бази користувачів «ПриватБанку».

Про це пише Ain.

У боті «Досьє» за гроші за телефонним номером можна було отримати ПІБ користувача, дату народження, серію і номер паспорта, прописку та ІПН. Наразі цього бота уже заблокували.

Другий бот ще працює, тому ми не наводимо в матеріалі його назву і посилання. Він працює за схожою схемою і теж за гроші. 10 запитів в ньому коштують $ 50, 50 – $ 100, 200 – $ 200.

За даними AIN.UA, обидва бота використовують одну і ту ж базу. В обговоренні першого бота користувачі відзначають, що швидше за все мова про вкрадену базі «ПриватБанку».

Журналісти звернулася до банку за коментарем. Там відзначили, що знають про це ботів і звернулися з цього приводу в поліцію.

Ми виявили цей чат-бот 23 квітня і подали заяву в поліцію для відкриття кримінального провадження. Також ми в черговий раз звернулися до клієнтів з попередженням про небезпеку передачі особистих даних в подібних шахрайських ботах. Нам невідомі джерела даних у таких шахраїв, ми сподіваємося з’ясувати їх за допомогою правоохоронних органів, – повідомили в банку.

Читайте також:

• Через карантин без роботи лишилися 277 тисяч підприємців

• Укрпошта хоче продати 30 непрофільних активів: бази відпочинку, будівлів аварійному стані, фундаменти

• Чверть українців рідше ходитимуть до ТРЦ після карантину (інфографіка)