У Запоріжжі суд забрав землю у забудовника, який 9 років не починав зводити житловий комплекс

Поділитися:

Господарський суд Запорізької області рішенням від 1 жовтня задовольнив позов Запорізької місцевої прокуратури №1 та повернув міськраді землю з оренди ТОВ “Укрбудсервіс Компані” – через непобудований житловий комплекс та закінчення строку договору.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, Запорізька міська рада та ТОВ ” Укрбудсервіс Компані” у березні 2009 року зареєстрували укладений між ними договір оренди землі для розташування житлового комплексу на вул. Приходська/вул. Залізнична площею 0,2 га (2310100000:01:011:0131) строком на 10 років.

Вже у 2019 році прокуратура звернулася до суду для повернення вказаної ділянки, оскільки фірма нічого на цій ділянці не побудувала, неповністю сплачувала за оренду та сторони договір не продовжили.

Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що фірма надсилала міськраді листа стосовно поновлення терміну дії договору, однак у цьому листі не було проекту додаткової угоди щодо поновлення оренди. Будь-яких доказів щодо додаткових звернень до міськради або до суду стосовно поновлення оренди ТОВ “Укрбудсервіс Компані” не надало. Окрім цього, доказів про реєстрацію дозвільних або декларативних документів щодо будівництва будинку на ділянці – відсутні. Сама ділянка вільна від забудови. Вказане свідчить про невиконання відповідачем обов`язку щодо використання земельної ділянки відповідно до її цільового призначення. Тож, договір оренди вважається припиненим.

Варто додати, прокурор також вказував, що ТОВ “Укрбудсервіс Компані” за оренду сплачувало, але без урахування зміни нормативної грошової оцінки землі. Так, орендар мав би сплатити за 2018 рік орендну плату у розмірі не менше ніж 94 тис. грн. Водночас, розмір фактично сплаченої орендної плати становить 19,7 тис. грн.

Представник ТОВ “Укрбудсервіс Компані” у вказаному судовому засіданні участі не брав, хоча про розгляд справи фірму повідомляли.

ТОВ “Укрбудсервіс Компані” належить Ігорю Буцикіну та Андрію Малевці. Свого часу власником цієї фірми було ТОВ “Укрбудінвест”, яке фігурує у будівельних проектах групи компаній “CBS” (ЖК “Резиденція”, “Набережний квартал” в Запоріжжі).

Читайте також:

•  У Запоріжжі за 17 мільйонів реконструюють сквер Піонерів: що зроблять

• Через кризу на підприємствах бюджет Запоріжжя може недотримати 70 мільйонів, а наступного року ще 200

• Мелітопольське ДБР купує “Тойот” на 4 мільйони. Один пікап топової версії на понад мільйон