У Запорізькій області майже у 40 разів збільшаться застави на місцевих виборах

Поділитися:

Для місцевих виборів, які мають відбутися у 2020 році, суттєво зросли розміри застав для партій та кандидатів. Зокрема, кандидат на посаду міського голови Запоріжжя повинен буде “закласти” 1 мільйон 77 тисяч гривень. Кошти повернуть тільки у разі перемоги.

Про це пише рух “Чесно”.

Така формула є актуальною для:

  • кандидатів у міські голови в облцентрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше;
  • для партій, місцеві організації яких реєструватимуть свої списки до обласних рад, міських рад у облцентрах (у т.ч. столиці) й містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Загалом зростання ціни актуально для 30 міст

Запропоновані для місцевих виборів застави майже в 40 разів вищі від розміру застав на попередніх місцевих виборах 2015 року. Тоді кандидат у міські голови Запоріжжя мав заплатити за участь у виборах всього 29,5 тисяч гривень. Наразі Запоріжжя опинилося у першій десятці міст за “вартістю” застави – місто ділить 5-6 позицію зі Львовом, де застава склала також 1,077 мільйона. Для порівняння, у 2019 році кандидат на посаду президента вносив заставу в 2,5 мільйони гривень.

Крім того, зросла і застава для кандидатів на посаду очільника Мелітополя – з 5 тисяч до 208 тисяч гривень.

Крім того, стількиж як за кандидата на міського голову заплать і партії за реєстраці партійних списків. Формула розрахунку застави для кандидатів у міські голови і для реєстрації партійних списків ідентична і залежить від кількості зареєстрованих у місті виборців та від розміру мінімальної заробітної плати.

Однак, найбільше доведеться витратити на застави партійних списків на вибораг до обласних рад. Подекуди застава за реєстрацію партійного списку в облраду є навіть співставною чи вищою від застави на парламентських виборах, яка у 2019 році становила менше 4,2 мільйона гривень.

За можливість опинитися у Запорізькій обласній раді треба буде “закласти” 2,7 мільйона гривень.

Всього ж, політичній силі, яка захоче висунутися у міські ради Запорізької області, обласну раду та запропонувати кандидатів на посади міських голі доведеться витратити на застави 5,1 мільйон гривень. Загалом, це шостий за розміром обсяг застави по країні.

На таке зростання вплинуло одразу два чинники, пише “Чесно”:

  • зміна формули розрахунку, яка збільшує розмір застави рівно у 10 разів (4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців; попередня формула цю ж кількість зарплат на кожні 100 тисяч виборців);
  • з 2015 року мінімальна заробітна плата у гривневому еквіваленті зросла в 4 рази.

Читайте також:

• “Шашлична хата” перемогла Запорізьку міськраду у суді

• Запорізький хостел отримав премію за гостинність Traveller Review Awards 2020

• У Запорізькій області підтримали варіант з 5 округами: де будуть центри