“Укроборонпром” можуть ліквідувати: підприємства поділять на три групи, частину приватизують

Поділитися:

Цього року в концерні “Укроборонпром” завершилася процедура тріажу – комплексний аналіз всіх підприємств концерну, який організувала нова команда. Із 116 підприємств, які розташовані на підконтрольній території України, “в плюс” працюють тільки 44, з яких 27 формує близько 90% доходів концерну. Більшість доходів концерн отримує від експорту озброєнь, військових товарів та супутніх послуг. Лише третину доходів складають кошти державного оборонного замовлення Міноборони та інших силовиків. 

Про це пише Гліб Канєвський, автор StateWatch, проєкту “Марлін”, для “Української правди”.

Після проведеного тріажу топ-менеджмент “Укроборонпрому” запропонував власну концепцію трансформації концерну, яка зводиться до його ліквідації. Якщо коротко, то ДК “Укроборонпром” буде дійсно ліквідований, а його підприємства розподілені на три групи.

До першої групи з умовною назвою “розвиток” увійдуть 38 підприємств, які не є банкрутами та виробляють конкурентну продукцію військового призначення. Сукупний чистий дохід таких підприємств за минулий рік склав 35 млрд грн або 88% всіх доходів концерну.

Ці підприємства будуть поділені на 6 холдингів за видом діяльності: ракетобудівний, бронетанковий, будівництво цивільної авіації, ремонт військової авіації, морські та радарні системи.

Протягом проміжного періоду холдинги будуть координуватися корпоративним центром, назва якого поки що тримається у таємниці.

До другої групи “реструктуризації та оздоровлення” увійдуть 50 підприємств, сукупний річний чистий дохід яких склав 4,9 млрд грн або 12% доходів ДК.

У цьому списку є підприємства, які вже не виготовляють нічого для оборони, але можуть доповнити профільні компанії ОПК. Більшість ресурсів цих підприємств буде підготовлена для приєднання до підприємств з першої групи. Щоб таким чином підсилити заводи-лідери.

До третьої групи “передачі” увійдуть 28 підприємств з сукупним чистим річним доходом 29 млн грн, на яких залишилося працювати близько 200 робітників.

Вони давно є класичними банкрутами без виробничої бази, тому будуть передані Фонду держмайна на приватизацію чи у підпорядкування інших органів влади, якщо знайдуться охочі.

Читайте також:

• Україні варто шукати “виважене рішення” щодо подвійного громадянства – голова МЗС

• Дубінський, Палиця та ще 62 нардепи поскаржилися на “антиколомойський” закон до Конституційного суду

• Медведчук має частку у двох металургійних заводах Коломойського у Запоріжжі – “Схеми”