“Мотор Січ” може потрапити під антиросійські санкції США – АМКУ

Поділитися:

В Антимонопольному комітеті (АМКУ) допускають можливість попадання Укроборонпрому під антиросійські санкції США через операції з купівлі підприємства Мотор Січ спільно з китайськими компаніями Skyrizon і Xinwei.

Про це очільник АМКУ Юрій Терентьєв розповів в ефірі Радіо НВ.

«Можна опинитися в повністю абсурдній ситуації, коли китайська сторона разом з Укроборонпромом отримала б контроль над цим підприємством. При цьому США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку постачання Вертольотам Росії – і виникне кафкіанська ситуація, коли Укроборонпром з Мотор Січ виявляться в американських антиросійських санкціях «, — зазначив Терентьєв.

Також він додав, що в цій ситуації під американськими санкціями можуть виявитися всі українські підприємства, які фінансують Укроборонпром, в тому числі і держбанки. На думку глави АМКУ, і підприємство, і уряд, повинні враховувати ці ризики при укладанні угоди.

«Така юридична конструкція за участю Укроборонпрому була підтримана Кабміном ще при Гройсманом (Володимир Гройсман, екс-прем’єр-міністр — НВ Бізнес) і Кубів (Степан Кубів, екс-міністр економрозвитку — НВ Бізнес). Були дані відповідні дозволи на проведення цих переговорів і дій. тобто, якщо українська сторона свідомо приймає рішення відмовитися від співпраці з китайцями за цим проектом, то повинні бути прийняті рішення як на рівні Укроборонпрому, так і на рівні уряду », — додав Терентьєв.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.

Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона. 30 серпня Посол КНР в Україні Ду Вей провів брифінг з цього приводу.

З’явилася інформація що компанія Xinwei Group та китайський мільярдер Ван Цзина, який стоїть за компанією, та має намір придбати “Мотор Січ” має фінансові труднощі.

“Радіо свобода” повідомило, що Ерік Прінс, власник приватної військово-охоронної компанії і неформальний радник президента США Дональда Трампа, обговорює купівлю української аерокосмічної компанії «Мотор Січ», яку США хочуть не дати купити Китаєві.

6 листопада у Харкові Президент України Володимир Зеленський прокоментував інтерес американського інвестора Еріка Прінса до української аерокосмічної компанії «Мотор Січ». За його словами, він дізнасвя прочитав про це в новинах та “ні з ким не  зустрічався і не обговорював це питання”.

22 листопада з’явилося повідомлення, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) відклав винесення рішення про розгляду заявки китайської Skyrizon і Укроборонпрому про покупку контрольного пакету акцій запорізького заводу Мотор Січ.

Керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус розповів на якому етапі знаходиться зараз угода про купівлю запорізького заводу Мотор Січ і заявив, що таке підприємство має контролювати держава.

Читайте також:

• Міська рада Запоріжжя забрала у “Мотор Січі” парк ім. Шевченка

• Наступного року “Мотор Січ” запустить прогулянки на гелікоптері у Харкові

• Попри санкції Росія опинилася у трійці найбільших інвесторів в українську економіку