В Україні хочуть роздати 300 мільярдів та зробити тимчасовий базовий дохід – 3 тисячі на людину

Поділитися:

9 червня, відбулось перше засідання робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку України, створеної при Комітеті з питань економічного розвитку. На ній запропонували “роздати” 300 мільярдів гривень на підтримку бізнесу та платоспроможності людей, серед іншого, запроваити тимчасовий універсальний базовий дохоід у розмірі 3000 гривень на громадянина.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвиткуЛюдмила Буймістер озвучила заходи вжиті Урядом з метою протидії кризи і зазначила, що вони або недостатн.

Виходячи із світового досвіду антикризових заходів, направлених здебільшого на підтримку попиту і створення нових робочих місць, народний депутат поінформувала про заходи, які пропонуються для України.

Так, концепція пропонує змістити акцент з накопичення коштів у резерві, як це було протягом останніх 30-ти років, на підтримку реального сектору економіки.

Ми підрахували, що сьогодні макроекономічні показники дозволяють нам зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 мільярдів гривень», – сказала голова підкомітету. За її словами, ці кошт – по 100 мільярдів гривень – пропонується направити на три великі програми:

– фінансова підтримка громадян України з метою стимулювання попиту на продовольчі товари шляхом запровадження тимчасового універсального базового доходу у розмірі 3000 гривень на кожну особу на період виходу з карантину та економічної кризи;

– підтримка роздрібних торгових мереж, малого та середнього бізнесу шляхом видачі безкоштовних і безумовних кредитів не виплату зарплат та збереження робочих місць;

– інвестиції у будівництво інфраструктури та відновлення галузі електроенергетики.

Імплементація програми допоможе збільшити попит, що призведе до зростання ВВП, підтримати малий і середній бізнес, зберегти до 80% робочих місць, подолати кризу в енергетиці, підвищити швидкість внутрішніх та крос-національних транзакцій та зменшити транзакційні витрати і, в цілому, допоможе нашій економіці швидше виходити з економічної кризи, – підсумувала Людмила Буймістер.

Читайте також:

• Черешня із Запорізької області отримає міжнародний бренд та статус продукту що має географічне зазначення

• Партія Порошенка збирає підписи за відставку Уряду Шмигаля, кажуть, підписалися уже 70 нардепів

• Зеленський може призначити РНБО і комітет з розвідки заступником міністра закордонних часів Януковича