«Всі зараз чимось поступаються, але від цих поступок є і спільна користь»: як локальний бізнес «Вусатого пончика» адаптувався до карантину

Поділитися:

Незважаючи на поширену думку, карантин через коронавірус не став «вироком» для всього малого бізнесу. Максим Філін, засновник «Вусатого пончику», запорізького локального бізнесу, який готує, продає та доставляє фірмові пончики, розповів «Гетьману», як в короткі строки вдалося стабілізувати роботу та повернутися до звичних обсягів торгівлі.

— Як я розповідав в інтерв’ю «Гетьману» минулого року, приблизно на 70% наші продажі здійснювалися через кіоск біля кінотеатру ім. Довженка. 30% – через доставку онлайн-замовлень. Тому, звичайно, з початком карантинних заходів наші продажі відчутно «просіли». За правилами ми можемо продовжувати роботу, але вулиці спорожніли — і покупці просто перестали до нас «доходити».

Вихід з цієї ситуації був очевидний: ми зробили безкоштовну доставку коробок пончиків, розповіли про це в наших соцмережах та в рекламі – і швидко повернулися до звичних обсягів продажів. Структура, звичайно, суттєво змінилася: тепер 90% продаємо через доставку, 10% – через кіоск.

— Зросли витрати часу і грошей на доставку: по-перше, замовлень стало більше, а витрати, як я сказав, лягли цілком на нас, по-друге, в умовах карантину доставкою займаюсь вже я особисто завжди, тоді як раніше можна було скористатися послугами кур’єра.

— З іншого боку, доставка пончиків сама по собі завжди була для «Вусатого пончика» чудовою рекламою: отримуємо багато позитивного зворотного зв’язку, згадувань у stories, рекомендацій.

— З початком карантину отримали 50% знижку на оренду. Це дозволило частково покрити витрати, про які я казав раніше. Нажаль, другу «точку» (біля Запорізького медичного університету) все одно довелось закрити: вона цілком залежала від «трафіку» на зупинці та довкола університетського містечка. Зрозуміло, що зараз цей «трафік» нульовий.

— Очікуємо анонсованого запуску в Запоріжжі сервісу Raketa — їх «фішка» якраз безкоштовна (для замовників) доставка і вони одразу збираються «покрити» Олександрівський та Вознесенівський райони — це для нас було б дуже доречно.

— Загалом все це незручності, до яких, як з’ясувалося, ми готові. Тим більше, всім зараз доводиться чимось поступатися, але від цих поступок іноді маємо і спільну користь. В нашому випадку клієнти отримують доставку за, скажімо так, «акційними» умовами, а ми отримуємо нових задоволених клієнтів.