Як новий голова Запорізької області хоче боротися з корупцією у закупівлях

Поділитися:

Очільник Запорізької ОДА Віталій Туринок для боротьби з корупцією у держзакупівлях хоче щоб посадовці забезпечили прозорість, з відкатами боролися на основі принципів, а у договорах були антикорупційні запобіжники.

Про це йдеться у відкритому листі голови ОДА, який було опубліковано на сайті адміністрації 16 вересня.

“Гетьман” коротко переповідає основні тези зі звернення Туринка:

Про закупівлі:

Посадовцям ОДА, обладміністрації та їх структурним підрозділам забезпечити прозорість закупівель та чесні умови конкуренції.

Про боротьбу з корупцвєю:

Керівники усіх рівнів та представники приватного сектору господарювання: дотримуватись політики «боротьби з відкатами» на основі базових принципів: багаторівневий контроль, додатковий незалежний аудит, розподіл обов’язків між відповідальними за процедуру, недопущення стійких та довготривалих зв’язків посадовців та контрагентів.

Про договори:

Перевіряти договори на наявність антикорупційних запобіжнтків, закріплювати в угодах можливість їх розірвати при завищених цінах, накладати штрафи та санкції на контрагентів при неякісному виконанні умов договору.

Про контроль:

Громадськість та бізнес можуть надати пропозиції щодо формування дієвого механізму контролю за освоєнням бюджетних коштів та запобігання корупції. Крім того, мають повідомляти про вимагання грошей чи “стимулювання отримання неправомірної вигоди” з боку посадовців ОДА, обладміністрауії чи їх структурних підрозділів.