Яку роботу шукають школярі та студенти і що їм пропонують роботодавці

Поділитися:

4% усіх розміщених резюме на платформі пошуку роботи hh.ua | grc припадає на пошукачів віком 14-18 років. Найбільше вакансій, у яких роботодавці готові взяти початківця, у сферах продажів, IT, телеком та виробництва.

Така інформацію повідомляє компанія grc.ua.

Так, згідно з аналізом бази вакансій і резюме hh | grc.ua, в першому кварталі 2019 року на одне вакантне місце в розділі «Початок кар’єри» припадало 10 CV. При цьому середній рівень конкуренції в цей період на ринку праці перебував на рівні 3-4 резюме на одну позицію.

Найактивніше вакансії, в яких вказувалася готовність роботодавця взяти на роботу студентів, розміщувалися за такими спеціалізаціями, як «Продажі» (16%), «IT, телеком» (12%), «Виробництво» (12%), «Маркетинг» (8%) і «Адмін. персонал» (8%).

Найбільш охоче брати на роботу молодих фахівців готові компанії, що працюють у таких галузях, як «Інформаційні технології, системна інтеграція, інтернет», «Послуги для бізнесу», «Роздрібна торгівля», «Товари народного споживання (нехарчові)», «Медицина, фармацевтика, аптеки».

Загалом кількість подібних пропозицій про роботу за останні 12 місяців зросла на 25% порівняно з періодом травень 2017 – травень 2018 р. А зарплатні пропозиції, що залежать як від майбутніх функціональних обов’язків, графіка і типу зайнятості, так і від багатьох інших змінних, у вакансіях, які були розміщені за останній рік і де вказана готовність взяти на роботу студента, стартують від 8500 грн.

Не тільки студенти активно шукають роботу, а й старшокласники. На даний момент на категорію претендентів віком від 14 до 17 років припадає 2% усіх розміщених CV. А порівняно з 2015 роком кількість CV, розміщених 18-річними кандидатами, зросла у більш ніж 5 разів. Юні пошукачі цікавляться роботою в таких профсферах, як «Маркетинг», «Мистецтво, медіа», «Продажі», «Адмін. персонал», «IT, телеком»;

Зарплатні очікування кандидатів віком від 14 до 18 років стартують від 3000 грн. Юні кандидати шукають роботу операторами колцентру, кур’єрами, промоутерами, копірайтами тощо. Є попит й на більш технічні спеціальності від пошукачів-старшокласників Linkbuilder / SEO Specialist, С# junior, Front-end Developer.

Читайте також: 

• Вибір ніші та «упаковка» проекту: як стартувати у товарному бізнесі

• Контент та трафік: як з нуля запустити успішний бізнес у Instagram

• З’явилося інтерв’ю запорізького бізнесмена відомому youtube-інтерв’юеру (відео)