Запорізька АЕС обрала підрядника, який раніше по іншому договору не виконав 90% робіт

Поділитися:

ВП “Запорізька атомна електрична станція” 19 грудня замовила ТОВ “Ремтеплоатом” установку атомно-емісійного спектрометра вартістю 68,9 тис. грн., повідомляється у системі електронних закупівель “Прозоро“.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Вказану закупівлю проводили за безконкурсною процедурою – представники АЕС вибрали ТОВ “Ремтеплоатом” підрядником самостійно, просто прозвітувавши про укладений договір. Роботи стосуються модернізації системи АХК-1,2 та вдосконалення і автоматизації водно-хімічного режиму 1-го та 2-го контурів.

Енергодарське ТОВ “Ремтеплоатом” належить Тетяні та Юрію Цюпалам. У 2012 році Юрія Цюпало, як директора “Спеценергомонтажвентиляції”, визнали винним за ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366 (службове підроблення). Його фірма отримувала гроші за роботи для енергодарського ДП “Тепличний комбінат”, які фактично не виконувались. У результаті йому призначили п’ять років позбавлення волі з річним позбавленням права займати керівні посади, однак звільнили від покарання з іспитовим терміном на 3 роки (а згодом звільнили від покарання через відбуття іспитового строку).

Варто додати, Господарський суд Запорізької області рішенням від 14 січня 2020 року стягнув з ТОВ “Ремтеплоатом” 1,5 млн грн штрафних санкцій за прострочення термінів здачі частини робіт та повному невиконання 84% робіт з будівництва підстанції для Запорізької АЕС вартістю 5,1 млн грн (тендер від травня 2018 року).

Окремо вказувалося, що представники АЕС неодноразово надсилали фірмі листи з вимогами терміново приступити до виконання робіт, а потім претензії з вимогами про сплату штрафних санкцій, однак безрезультатно.

ТОВ “Ремтеплоатом” загалом отримало 19 підрядів на 21,3 млн грн – і всі від Запорізької АЕС.

Читайте також:

• Запорізький соціолог назвав урядову оцінку кількості населення імітацією перепису

• “Слуга народа” назвав ініціативу Гончарука зрадою

• Стадіон так стадіон: як запорізька міська влада “підтримує” приватні спортклуб та кафе