Запорізька міська рада продала земельні ділянки де завершують будівництво без дозволів

Поділитися:

На ділянках, які міськрада продала у квітні приватним фірмам, вже закінчується будівництво без розпізнавальних документів. Рішення про передачу двох ділянок загальною площею 0,34 га по вул. Святого Миколая, 53, по сусідству зі знесеним колишнім лікеро-горілчаним заводом, опубліковано на сайті мерії (п. 49, 50).

Про це повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

27 травня запорізький виконком дав ТОВ «Інвестбудперспектів» тільки дозвіл на порушення об’єкту благоустрою за адресою розташування ділянок. Але згідно з реєстром Державного архітектурно-будівельного контролю, жодна з цих фірм не реєструвала документи про початок будівельних робіт, також на місці відсутній паспорт будівництва. Інформація про об’єкт будівництва, замовника, виконавця обов’язкова навіть при проведенні масштабних реконструкцій. Згідно з законодавством, за ці порушення замовник повинен виплатити штраф розміром від 70 тис. грн, в залежності від самого об’єкта (п.3 ч. 2 ст. 2).

ТОВ «Інвестбуд консалтинг» і ТОВ «Інвестбудперспектива» належать Віктору Соболевського, співвласником останньої фірмою також є Людмила Сербез. В реєстрі ДАБІ не вдалося також знайти ніяких документів на цих людей, що вони подавали декларації про початок будівництва.

Раніше, в серпні 2018 року почалася підготовка до продажу цих ділянок. Так, для першої ділянки на 0,0884 га, на якому знаходилося покинуте будівництво, міськрада змінила цільове призначення із земель промисловості на землі житлової та громадської забудови. У цьому ж рішенні зазначено, що земля передається ТОВ «Інвестбудперспектів» в оренду терміном на 19 років (п. 113).

Для сусідньої ділянки потрібно було розробляти проект землеустрою. Так мерія затвердила земельну документацію ТОВ «Інвестбуд консалтинг», фірмі з тим же кінцевим власником, і доручила провести оцінку землі площею 0,2536 га (п. 112).

На квітневій сесії міськрада продає цю землю фірмам. Меншу ділянку з будівництвом продали за 276 тис. Грн., Що в перерахунку ціни на 1 кв. м. – 312 грн (п. 49). Більшу ділянку оцінили в 385 тис. Грн., Тобто 152 грн. за кв.м.

Будівництво на цих ділянках почалася в кінці весни, судячи із зовнішнього вигляду, роботи скоро будуть закінчені.

Читайте також: 

• Прокуратура через суд хоче повернути до комунальної власності землі на 6,7 мільйонів гривень

• Колишній інженер КП “Основаніє” відремонтує покрівлю над під’їздом за 160 тисяч

• Виконком дозволив Кальцеву змінювати цільове призначення земель на Великому Лугу