Запорізька міськрада без конкурсу передала 27 гектарів під СЕС

Поділитися:

Запорізька міськрада проголосувала за відведення ділянки площею 27 га під сонячну станцію. Рішення було прийнято на вересневій сесії. Фірма “Солен Рей” отримала дозвіл на розробку землевпорядної документації для відведення ділянки на околиці Шевченківського району, неподадік гранітного кар’єру, з подальшою передачею в оренду.

Про це пише “Запорізький центр розслідувань”.

Комунальні й державні землі передаються у користування через земельні торги. Така процедура передбачена “Земельним кодексом України”. У той же час, міськрада прийняла рішення віддати ділянку поза конкурсом.

Одним із винятків на передачу землі поза торгів є будівництво, обслуговування і ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури. Нюанс в тому, що закон розмежовує поняття “енергетична інфраструктура” і “енергогенерація”.

Поняття “енергетична інфраструктура” включає в себе комплексну систему, яка передає, розподіляє і зберігає електричну енергію. Як правило, це ЛЕП (лінія електропередач) або підстанції.

А ось під електростанцією, в тому числі і сонячною, мається на увазі виробництво енергії, без передачі, розподілу та збереження. Таким чином, станція є об’єктом енергетики, а не об’єктом енергетичної інфраструктури.

Тому, рішення про позаконкурсну передачу ділянки в оренду для будівництва сонячної станції, є незаконним. І тільки в форматі аукціону запорізька міськрада могла передати цю землю.

Варто також відзначити, що поки не відомо розташування ділянки. Але вільних майданчиків відповідних розмірів навколо кар’єра залишилося зовсім трохи. Це або посадка з листяних дерев на південь від полігону ТПВ, зазначена як зелена зона на Генплані, або порослий чагарником пустир по іншу сторону проходить там залізничної гілки. Детальніше про це читайте в публікації ЗЦР.

Фірма належить Андрію Васильєву, який керує ТОВ «Солен Енерджі», де кінцевим бенефіціаром є «ЗНВКІФ« Геліос ». Директором «Геліос» значиться Антон Сергійович Діденко, і він уже зазначений його кінцевим бенефіціаром. Який деякий час тому працював помічником депутата міськради Руслана Божко.

Читайте також:

• Тендер на добудову запорізьких мостів оголосять до кінця року (відео)

• Фірма з орбіти депутата Запорізької міськради зробить капітальний ремонт у мелітопольській музичній школі

• Тимчасова очільниця департаменту екології Запорізької ОДА купила квартиру за 570 тисяч