Запорізька область на 18 місці у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів

Поділитися:

Видання “Ділова столиця” сформувало рейтинг очільників 23 обласних державних адміністрацій України. За підсумками аналізу 20 суспільно-важливих критеріїв голова Запорізької ОДА Віталій Туринок опинився на 18 місці. В сумі він набрав – 33 бали.

Порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів.

За підсумками трьох кварталів область на останньому місці за прийнятим в експлуатацію нового житла: всього 35,4 кв. м загальної площі на 1000 жителів, що в 5,2 рази нижче середньоукраїнського показника.

Також область в п’ятірці регіонів з найгіршою динамікою будівельної продукції, найпомітнішим скороченням чисельності штатних працівників (на 4,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року) і найбільшою заборгованістю по зарплаті на одного працівника. Крім того, область на останньому місці за динамікою експорту товарів і послуг (падіння на 10,6%), хоча за обсягом експорту на душу населення вона поки ще залишається в четвірці кращих, йдеться у публікації.

У числі успіхів Запорізької області ндинаміка сільського господарства: зростання на 27,2% в січні-вересні і на 23,9% за підсумками десяти місяців. Правда, досягнуто це виключно завдяки рослинництву, чия продукція збільшилася на 32,1%. Що ж стосується тваринництва, то його продукція, навпаки, скоротилася на 8,3%, і це найбільше падіння серед усіх областей.

Також варто згадати, що Запорізька область увійшла в четвірку лідерів по середньомісячній зарплаті (10 244 грн) і за динамікою реальної зарплати (зростання на 11,7%), зазначають журналісти.

Читайте також:

• В Україні визначили рейтинг міст за рівнем можливостей та свобод (інфографіка)

• Запоріжжя серед трьох міст з найгіршим рівнем можливостей та свобод в Україні

• В Запоріжжі діяльність президента підтримують 68%, але це один з найнижчих показників в країні