Зеленський запровадив санкції щодо двох телеканалів з орбіти Медведчука

Поділитися:

Президент України Володимир Зеленський своїм указом надав чинності затвердженим РНБО санкціям проти двох українських телеканалів – “Перший незалежний” (ТОВ «Тайм Медіа») та UkrLive (ТОВ «Телепростір»). Про це йдеться в указі №684/2021, оприлюдненому на сайті глави держави, передає LB.ua

В тексті указу зазначено:

Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 грудня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Зокрема, президент запровадив рішення РНБО про введення санкцій проти “Медіахолдингу “Новини”, “Тайм Медіа” та “Телепростору”.

Санкції передбачають, зокрема, що українським чиновникам заборонено видавати будь-які ліцензії і користування радіочастотними ресурсами України. Крім того, юридичні особи-власники цих телеканалів не можуть здійснювати жодних фінансових операцій на території України та з рахунків українських банків.

Санкції запроваджено терміном на 5 років.

Контроль за виконанням відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони України покладено на Секретаря РНБО Олексія Данілова Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Офіційно власником телеканалів “Перший незалежний” та UkrLive є народний депутат від ОПЗЖ, голова Комітету Ради з питань свободи слова Нестор Шуфрич. Неофіційним власником вважають голову політради ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти депутата Верховної Ради Тараса Козака (пов’язаний з Віктором Медведчуком) та записаних на нього телеканалів 112, NewsOne і ZIK.

Після цього телеканали зникли з ефіру і продовжили роботу тільки на Youtube. За даними соцопитування, майже половина українців підтримують закриття телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.