Зміни до місцевих виборів: новий дизайн бюлетеню та менший бар’єр для кандидатів

Поділитися:

Комітет Верховної ради внесення змін до Виборчого Кодексу. Так, була затверджена нова форма виборчого бюлетеня, яка передбачає відкриті партійні списки та можливість голосувати не тільки за партію, а й за конкретного кандидата та знижено бар’єр для участі кандидатів в рейтингуванні з 25% до 5%.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав нардеп від “Слуги народу” Дмитро Гурін.

Сьогодні профільний комітет Верховної ради з перевагою в один голос підтримав декілька правок від дев’яти київських мажоритарників до законопроекту про внесення змін до Виборчого Кодексу — і це, хоча і проміжна, але ДУЖЕ велика перемога для всіх нас, – йдеться у повідомленні.

Тепер на місцевих виборах буде працювати нова система виборів по відкритих списках — в неї по кожному округу від партії буде балотуватися декілька кандидатів можна обрати конкретного кандидата від партії (права частина бюлетеня).

Навіщо це потрібно? Якщо більше виборців оберуть не тільки партію, але й кандидата, то в місцеву політику потраплять не коми партійних бонз, а найбільш активні політики. Форма бюлетеня вплине (сильно) на склад місцевих рад по всій країні, – пише нардеп.

Крім того, рішенням комітету бар’єр для участі кандидатів в рейтингуванні зменшено з 25% до 5%

А якщо ще простіше — бар’єр 25% подолати технічно неможливо, це мухльож і закриті списки, а 5% — відкриті списки, які партія Слуга Народу обіцяла своїм виборцям. Відкриті списки призведуть до реальної гострої конкуренції між кандидатами, замість того, щоб партії просто продали місця в списках, а кандидати розслабили булки, – пише Гурін.

Тепер зміни до виборчого кодексу мають підтримати на засіданні парламенту.

Читайте також:

• Телеканал«112 Україна» перевірять через заяви Медведчука про ініціативи Путіна

• Верховний банкінг: кому довіряють свої банківські справи депутати Верховної Ради

• 15 народних депутатів майже не відвідували засідання Ради в червні (список)