ЗТМК через суд намагався скасувати договір із «Запоріжжяобленерго» по якому завод винен 93 мільйона

Поділитися:

«Запорізький титано-магнієвий комбінат» подав апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Запорізької області, де просить визнати недійсним один із пунктів договору про постачання електричної енергії.

Про це повідомляється в реєстрі судових рішень, передає 061.

Як виявилося, «Запоріжжяобленерго» в судовому порядку вимагає від комбінату повернути борг в 92,9 мільйона гривень. Сюди входить основна сума боргу, пеня, інфляційні витрати. Енергетики поскаржилися, що керівництво ЗТМК не виконує свої зобов’язання за договором від 2012 року, а також не виплачує витребувані судом суми.

На етапі підготовчого засідання юристи ЗТМК підготували зустрічний позов, де просять визнати недійсним один із пунктів договору. В якості аргументації, вказують, що погодилися з пунктом тільки «під впливом тяжкої для суспільства обставини і на вкрай невигідних умовах, пов’язаних з безперервністю технологічного циклу і технології виробництва, відсутністю альтернативи заміни електричної енергії на інший енергоносій навіть на короткий час».

В ЗТМК просили скасувати рішення Господарського суду Запорізької області і прийняти нове рішення, яким вимоги за зустрічним позовом комбінату об’єднати в одне провадження з первісним позовом “Запоріжжяобленерго”.

Самі енергетики подали в суд свої заперечення і заявили, що в ЗТМК прострочили терміни подачі позову.

За підсумком суд постановив, що дійсно початковий і зустрічний позови взаємно не пов’язані між собою ні підставами виникнення, ні доказами, які повинні досліджуватися. При цьому, задоволення зустрічного позову не виключатиме повністю або частково задоволення первісного позову, а сам термін подачі був прострочений. Тому рішення Господарського суду залишили без змін.

Читайте також:

• У Запоріжжі замінять перевізника на двох маршрутах: попередній сам попросив розірвати угоду

• У Запорізькій області збиратимуть підписи за створення округу з центром у Токмаку

• У 2019 “Запоріжсталь” скоротило виробництво основних видів металопродукції