“Через “стабільну нестабільність” продавати в країні важко” – український виробник електровелосипедів

Поділитися:

Тернопільська компанія ELEEK виробляє електричні гібриди велосипеду та мотоцикла. Окремі зразки таких електровелосипедів можуть розганятися до 50-90 кілометрів за годину та мають запас ходу до 300  кілометрів. Засновник компанії Павло Рудакевич розповів “Гетьману” коли почався його бізнес, чому китайці мають свій патент на розробку ELEEK та скільки інвестицій треба щоб зробити електровелосипеди більш доступними.


 

 

Засновник компанії ELEEK Павло Рудакевич

 

 


Про компанію

До створення електровелосипедів Павло Рудакевич був власником сімейного бізнесу мережі майстерень по ремонту одягу та взуття. За словами Павла, розробка та виготовлення електровелосипедів почалося як хобі. Мовляв, йому захотілося зробити “щось середнє між мотоциклом і велосипедом”.

В мене був бензиновий мотоцикл, але у зв’язку з сімейними обставинами ми домовилися з жінкою, що я не буду на ньому їздити. Власне, зробив велосипед, але потужний як мотоцикл, – розповідає засновник ELEEK.

Після того, як почалася розробка першого зразка з’ясувалося, що на ринку немає необхідної основи рами, яка відповідала б усім вимогам. Її вирішили розробити самостійно. Робота над рамою тривала близько пів року.

Про розробки

ELEEK безпосередньо виробляє рами для своїх велосипедів та деякі її елементи, наприклад, освітлення. Батареї збирають з деталей, які купують у Китаї. За словами Павла, усі власні розробки мають український та європейський патенти.

Але зараз уже з’являються аналоги. Десь за рік, коли хобі переросло у бізнес, нашу раму скопіювали китайці. Фактично вкрали та отримали патент у своїй країні. Зараз рами роблять не аналогічні, але дуже схожі, – розповідає Павло.

Загалом компанія спочатку робила тільки один тип рами. Зараз їх є виготовляють чотири на їх основі можна будувати велосипеди різної цінової категорії та характеристики. 60% ціни велосипеда це вартість акумулятора. За словами Павла, можна зібрати візуально однакові велосипеди за 1,5 тисяч доларів і за 5 тисяч, але у них буде різна місткість батарей та потужність.

Про ринок

Основний ринок збуту країни Європи. Туди йде 70% продукції. В Україні, за словами Павла, через ситуацію “стабільної” нестабільності велосипеди продати проблематично. Але зараз почали робити зразки, які доступні покупцям на вітчизняному ринку.

Умовно є “фанові” комплектації просто покататися, а є і комерційні збірки зі значним запасом ходу хоч не дуже високою максимальною швидкістю. Для розваг в основному купують європейці. В Україні більшість клієнтів комерційні, – говорить засновник компанії.

Однак засновник компанії зазначає, що електровелосипеди можна зробити на 20% дешевшими шляхом масового випуску. Для цього необхідно залучити мінімум 3 мільйони доларів інвестицій за ці гроші можна буде налагодити випуск 100 велосипедів на день. Але, поки потенційні інвестори тільки цікавляться проектом, залучити кошти ще не вдається.

Максим Савченко

Читайте також:

• Сервіс попутників “ПоПути” може закритися: знизилася активність користувачів, а через кризу бракує коштів на рекламу. Розповідаємо що сталося

• Стартапери, підприємці та топ-менеджери радять телеграм-канали: ком’юніті жінок у tech-бізнесі, огляди ринку інвестицій та “добрий піар”

• “Ринок ЄС потребує від 50 тисяч таких автівок”, – директор українського стартапу, який планує виробляти електровантажівки