Проект команди Гетьман медіаконсалтинг

Новий керівник запорізької СБУ закрив справу про державну зраду онкодиспансера

Поділитися:

Служба безпеки України Запорізькій області закрила справу про державну зраду посадовцями Запорізької облдержадміністрації та КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” під час закупівлі у ТОВ “Біосенс” лінійного прискорювача вартістю 64,85 млн грн. 

Про це написали Віталій Червоненко і Оксана Тороп у “BBC Україна”, передає “Наші гроші. Запоріжжя”.

У вересні 2018 року “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” провів торги на закупівлю сучасного лінійного прискорювача. На тендері між собою конкурували  американська “Varian” (дистриб’ютор ТОВ “Протек Солюшнз” ) і шведська “Elekta” (постачальник ТОВ “Біосенс”). Очікувана вартість становила 85,00 млн грн, але під час аукціону ціна впала до 64,85 млн грн. Торги виграла фірма “Біосенс” з шведським обладнанням.

Майже через рік після проведеного тендеру Служба безпеки України в Запорізькій області – 21 серпня, відкрила справу за фактом можливої внаслідок купівлі прискорювача державної зради (ст. 11 Кримінального кодексу) та розтрати коштів, що спричинило майже 11 млн грн. шкоди державі (ст. 191 КК). В справі  фігурували місцеві журналісти, лікарі та навіть посольство Швеції в Україні, яке допомагало шведській компанії виходити на український ринок. А також фінансувало поїздку лікарів до Швеції для ознайомлення з роботою медичного обладнання.

Відкриття справи про закупівлю прискорювача співпало з відсутністю у запорізького СБУ керівника. Ще 1 серпня президент звільнив попереднього начальника Олександра Хілька, а новий був призначений тільки 11 вересня. Ним став Борис Безрукий. При цьому, за день до його призначення у звіті голові СБУ Івану Баканову слідчі доводили, що справа про держраду в Запоріжжі обґрунтована.

Після призначення Борис Безрукий домігся, що 19 вересня слідчі СБУ закрили справи про державну зраду у зв’язку з відсутністю складу злочину. На питання, чому ця справа була відкрита, сказав:

“Тяжко сказати, це було до мого призначення… Ця ситуація для мене також незрозуміла, чому так сталось”.

А розслідування про розтрату та розкрадання майна вже не підслідне спецслужбі – цим займається місцева поліція.

Комунальну установу  “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” Запорізької облради очолює Михайло Єсаянц.

Читайте також:

• Новий «Золотий офіс» для Запоріжжя?

• Зеленський про американців та “Мотор Січ”: дізнався з новин, переговорів не проводив (відео)

• На ЗТЗ хочуть санкцій для російських трансформаторів та мито для виробників з інших країн

Поділитися: