Відмежуватися від “батька – Петра Порошенка” буде найтяжче – експертка Центру структурної політології про перспективи партії “Голос”

Поділитися:

Відхід Святослава Вакарчука від депутатської діяльності не означає, що він іде з політики загалом. Крім того, партія “Голос” активно готується до місцевих виборів, де може зазіхати на електорат «Слуги народу» та перехоплювати бренд «нових облич». Для перспективності “Голосу” потрібно відмежуватися від статусу сателіта “ЄС” та від “батька Петра Порошенка”.

Такі думки у коментарі “Гетьману” висловила Лілія Брудницька, експертка Центру структурної політології «Вибір».

Перехоплюючи «нові обличчя»

На мій погляд, відхід Святослава Вакарчука від депутатської діяльності не означає, що він іде з політики загалом. А отже, залишиться і «Голос». Так, останнім часом пан Вакарчук відійшов від активних політичних дій, однак це може бути викликано особистими мотивами. Більше того, на останньому брифінгу він дав зрозуміти, що «Голос» готується до активної передвиборчої кампанії – маю на увазі тезу про «нову команду, нові обличчя», які Вакарчук привів у Верховну Раду.

Отже, на виборах «Голос» агітуватиме саме новими обличчями, конкуруючи не стільки з ідеологічно близькою «ЄС» Петра Порошенка, але зазіхаючи передовсім на електорат «Слуги народу» та перехоплюючи у нього бренд «нові обличчя». Отже, своє представництво у місцевих радах «Голос», безумовно, отримає. Для цього потрібно завойовувати симпатії електорату справді новими обличчями, а Святослав Вакарчук не вельми і новий.

Відмежуватися від “батька – Петра Порошенка”

Хоча на сьогодні є мало підстав розглядати «Голос» як фаворита майбутньої кампанії, демарш Вакарчука та вихід на перший план активних «голосівців» не дозволить і в небуття піти. Так би мовити, амортизаційна подушка.  Найменше, що він буде робити, – йти як таран і розколювати електорат «Слуг народу» з прицілом на коаліцію з «ЄС» на місцевому рівні.

Чи буде ця коаліція? Якщо так, “Голос” розчиниться у “ЄС”. Якщо ні, “Голос” ризикує залишитися компактною політичною силою, котрій, можливо, поталанить ще раз ухопити фортуну за чуба. Але тільки у тому разі, коли “Голос” зуміє подолати власні регіонально-ідеологічні рамки та зробити заявку на всеукраїнський статус. З Вакарчуком така заявка була зроблена. Саме тому “Голос” пройшов до парламенту.

У Верховній Раді фракція окреслила досить чіткі ідеологічні “червоні лініі”, унаслідок чого швидко стала сприйматися як сателліт “ЄС”, певне “молодіжне крило”. Отже, для перспективності “Голосу” потрібно ще й відмежуватися від “батька – Петра Порошенка”. Ось це і буде найтяжче.

Читайте також:

• Кожен другий народний депутат у фракції “Слуга народу” є мільйонером – КВУ

• “Батьківщина” вирішила підтримати Ляшка на дочасних виборах у Раду по 208 окрузі

• І Шмигаль, і Порошенко чудово розуміють: нині позиції уряду міцні як ніколи – експертка Центру структурної політології про збір підписів за відставку Кабміну