Війна та мільярдний борг: чому в Україні закрилася мережа супермаркетів “Брусничка”

Поділитися:

Компанія “Український Рітейл”, що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, закриває мережу супермаркетів “Брусничка” через втрату магазинів на окупованих територіях та заборгованість у понад 1 мільярд гривень.

Про це заявив генеральний директор “Українського Рітейла” Євген Хворостянко, в інтерв’ю НВ, пише “Економічна правда”.

З моменту початку воєнного конфлікту на Донбасі “Український рітейл” позбувся 53 магазинів, що залишилися на непідконтрольній території. Це були найбільші магазини в мережі Брусничка, вони приносили 80% всього прибутку, — говорить Хворостянко.

Зазначається, що спочатку “Брусничка” переїхала і спробувала розвиватися у Дніпрі, але через високу конкуренцію ідея провалилась.

Заборгованість компанії становить 1,098 млрд грн, сказано в ухвалі суду. Банкам компанія винна близько 186 млн грн, співробітникам — 6,5 млн грн. Але найбільша заборгованість, в розмірі 652 млн грн у ритейлера перед постачальниками.

Повідомляється, що активів компанії не вистачить, щоб розрахуватися з усіма боргами. Балансова вартість активів “Українського рітейлу” становить близько 223 млн грн, а розмір дебіторської заборгованості — близько 34 млн грн.

Читайте також:

• Суд визнав ТОВ “Торгівельний будинок “Амстор” банкрутом

• В Україні касові апарати будуть обов’язкові навіть для “безготівкових” ФОПів, серед них і ІТ

• Американські інвестори можуть купити “Мотор Січ” замість китайців – ЗМІ