29% підприємців у Запорізькій області вважають, що не зможуть повністю відновитися після карантину — опитування про вплив коронавірусу на бізнес

Поділитися:

Independent Researching Group з 24 квітня по 7 травня провела онлайн-опитування серед підприємців запорізької області про вплив коронавірусу на бізнес. На питання дослідження відповіли 40 ФОПів без найманих працівників, 30 фізичних осіб підприємців з найманими працівниками та 50 підприємців, які працюють як юридичні особи. “Гетьман” зібрав декілька цікавих результатів з опитування.

Представленість бізнесу в Інтернеті

У 46% опитаних запорізьких підприємців немає власного сайту. Найбільше сайтів є у юридичних осіб – 73%. У той же час, серед самозайнятих ФОПів без сайту обходяться 66,7% опитаних.

Дещо краще у запорізьких підприємців ситуація зі сторінками у соціальних мережах – вони є у 71% опитаних.

Вплив коронавірусу

70% підприємців зазначили, що зможуть повністю відновитися після карантину, у той же час, 29% опитаних повідомили, що матимуть складнощі із відновленням роботи. найбільше тих, хто зможе безпроблемно почати працювати серед ФОПів у яких є 10-50 найманих працівників.

Коментуючи перспективи розвитку свого бізнесу у найближчі 2 роки, 30% підприємців зазначили, що планують розширюватися, ще 34% мали труднощі з відповіддю, а 25% думають, що доведеться скорочуватися. Найбільше тих, хто планує розширюватися серед юросіб та ФОПів з найманими працівниками.

Бізнес клімат у країні та області

Майже 60% опитаних підприємців назвали бізнес-клімат у країні області скоріше несприятливим (54% та 58% відповідно). Повністю несприятливим в області його назвали 25% та 32% в країні.

Водночас, підприємці прогнозують погіршення бізнес-клімату у області – таких 39% опитаних. Ще 30% не очікують жодних змін, 12% думають що ситуація покращиться.

Читайте також: 

• #post4rost: що рекламували Дубілет, Корогодський, Дурнєв та інші у рамках челенджу на підтримку малого та середнього бізнесу

• Monobank запускає “Банку” – опцію для накопичення грошей (як “Скарбничка” Привату, але з розширеними можливостями)

• В Україні нарешті відкриється перший магазин ІКЕА: уже уклали угоду з ТРЦ