День Святого ПРИВАТрика як захист від Коломойського

Поділитися:

На початку березня під стінами Шостого апеляційного адміністративного суду пройшла яскрава акція на захист державного «Приватбанку» від його повернення минулим власникам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Активісти партії «Демократична сокира» поєднали чергову протестну акцію зі святкуванням веселого Дня Святого Патрика.

«Демсокиряни» у зелених капелюхах, із конюшиною та під традиційні ірландські мотиви завітали під стіни суду. Вони нагадали суддям, що справа «Приватбанку» знаходиться під пильним наглядом громадськості, а спроби повернути банк з боку Ігоря Коломойського суперечать національним інтересам та законодавству України. 

У своїй акції «День Святого ПРИВАТрика» активісти зобразили олігарха як жадібного Лепрекона з ірландських міфів із символічним горщиком золота. Лепрекон намагався підкупити суддів, аби повернути собі «ПРИВАТрика».

У 2019 році Коломойський скасував націоналізацію «Привату» через Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК). Зараз суди розглядають апеляцію на це рішення. «Демократична Сокира» наполягає, що судді повинні застосувати «антиколомойський» закон та скасувати незаконне рішення ОАСКу.

«Втім, судді щоразу знаходять ідіотські причини та відтягують рішення у цій справі, — зазначають у партії. — Адже судді розуміють, по-перше, що рішення на користь Коломойського викличе резонанс у суспільстві, та їхні прізвища стануть відомими всій країні, по-друге, що рішення на користь держави, м’яко кажучи, засмутить Коломойського, бо золото з мішечка Лепрекона вже осіло на їхніх рахунках».

«Найпопулярніша легенда про Святого Патрика, який хрестив Ірландію та став її покровителем, розповідає, що він вигнав з острова всіх змій, — коментує ідею акції член Політичної ради „Демократичної Сокири“ Юрій Гудименко. — Ми сьогодні також символічно боремося з багатоголовими зміями, які підозріло схожі на Ігоря Валерійовича і його друзів Суркісів».

«Судді вже погодились, що в цій справі необхідно застосувати „антиколомойський“ закон, — додають в „ДемСокирі“. — Але конституційність цього закону розглядає Конституційний суд України за поданням підконтрольних Коломойському депутатів. Тому перенесення засідання Шостий апеляційний суд мотивував тим, що треба дочекатися рішення КСУ. Що ж, будемо чекати. А поки — святкуємо перемогу, оскільки судді так і не повернули „Приватбанк“ назад Коломойському. І пам’ятайте, що змії та лепрекони підступні, але ми завжди на варті».