Контент та трафік: як з нуля запустити успішний бізнес у Instagram

Поділитися:

19 травня у Запоріжжі відбувся практичний майстер-клас для починаючих підприємців та людей, які тільки збираються започаткувати свою справу «Вектор на успіх». Протягом дня п’ять спікерів розповідали, як з нуля запустити бізнес у найактуальніших на сьогодні нішах: бізнес у Instagram та Telegram, торгівля з Китаєм, відкриття власного кафе та товарне підприємництво. Про те, як з нуля запустити бізнес у Instagram та за декілька місяців вийти на прибуток у 3-5 тисяч доларів на тренінгу розповів Олександр Комашко.

Олександр Комашко – засновник компанії Bigmag.ua (Інтернет-магазин та роздрібні торгові точки з продажу мобільної техніки), зібрав 42 тисячі підписників у Instagram магазину за 6 місяців. За 5 тижнів просування сторінки зміг продати товару на 18 тисяч доларів при бюджеті на рекламу 400 доларів. Зараз Олександр отримує через Instagram 100-200 заявок на день.


За словами Олександра, ажливо, щоб сторінка у Instagram несла для аудиторії певні цінності. Через особисту сторінку просуваю цінність бігу (на момент публікації тексту Олександр Комашко бігав кожного ранку 595 днів поспіль – прим. «Гетьман») та свого бізнесу. Формула успіху у Instagram – системно робити якісний контент та приваблювати цільовий трафік.

Контент

Спочатку сторінка магазину, за 10-бальною шкалою, виглядала на 3-5 – вона була не надто естетична. Зараз Instagram-акаунт веде людина з хорошим смаком, робить якісний контент, естетичний контент.

Головні помилки при наповненні сторінки, яких можуть припускатися і початківці, і досвідчені підприємці: фото з Інтернету, які не «чіпляють», погана якість знімків, промо-ролики з Інтернету. Для того, аби контент продавав він має бути «живим», зробленим власноруч. Це можуть бути, світлини клієнтів з товаром, відео-огляди зняті самостійно.

Основних додатків, які використовуємо в роботі, два – це Snapseed та PicsArt.

Snapseed застосовуємо для вибіркової корекції зображень та додавання написів на фото. Текст на зображеннях збільшує залученість аудиторії та приваблює увагу, але варто обирати підходящий шрифт.

PicsArt застосовуємо для створення «креативу».

Ще одна важлива складова контенту в Instagram – сторіс, їх щодня дивлятья близько 400 мільйонів користувачів. Загалом аудиторія соц.мережі ділиться на два типи: одні читають пости, інші – дивиться сторіс, лише 22% людей роблять і те і інше. Якщо не використовувати сторіс то можна втрати ледь не 50% контактів з потенційною аудиторією. Для нашого проекту історії забезпечують близько 500 додаткових переходів у профіль.

Сторіс варто знімати щодня, мінімум 3 хвилини, але якщо є про що розповісти то можна і 23 хвилини. Історія має бути креативною, для цього можна використовувати активні посилання, опитування, геолокації та GIF.

Ідеї для сторіс які ми реалізовували у Bigmag: ідеї подарунків, які можна придбати у нас до свят, інформація про новини щодо продукту, який реалізуємо, просто спілкування з аудиторією (відповіді на питання, розповіді про бренд). Також можна знайомити клієнтів з командою, проводити «екскурсії» офісом чи магазином, або ж просто розважати.

Трафік

Загалом, у Instagram, як і у інших соціальних мереж є платні та безкоштовні методи просування та залучення трафіку.

Безкоштовні – створення якісного контенту для потрапляння у ТОП, реклама у друзів чи знайомих та масфоловінг/маслайкінг. У випадку з останнім можна отримати 50-100 нових підписників, якщо, звісно вдасться потрапити у ЦА. Платні способи просування це таргетована реклама, реклама у блогерів та конкурси.

Усе здається максимально простим, але 90% тих, хто намагається продавати через Instagram швидко відмовляються від нього – не правильно використовує можливості платформа. Люди «набирають» до 500 підписників, купують рекламу за 5-15 доларів та отримують всього 2-3 продажі за декілька місяців.

Щоб отримати результат треба розробити стратегію, «упакувати» акаунт контентом та зібрати хоча б 10 тисяч фоловерів.

Блогери

Треба ретельно перевіряти блогерів перед купівлею реклами – велика цифра підписників ще нічого не означає. У Instagram можна накрутити усе: лайки, перегляди і, звісно підписників.

На що треба звертати увагу в акаунті блогера? Перше це співвідношення підписників та лайків – у середньому пости вподобають 5-7% підписників. Крім того, важливо як швидко допис набирає вподобання. Нормальною вважається ситуація коли 20% лайків ставлять у перші 10 хвилин, 30-50% у першу годину, а 90% має назбиратися за добу. Якщо набагато швидше – данні сфальсифіковані.

Також варто вирахувати чи не лайкють пости тільки боти, треба відкрити декілька профілів. Якщо більше половини з них закриті або мають 5-7 тисяч власних підписок то це однозначно не живі люди.

«Якісний» блогер завжди надасть статистику сторінки з даними про кількість переходів на акаунт, інформацію про географічну приналежність підписників (міста, країни). Ще варто звертати увагу на охоплення постів та кількість переглядів для сторіс (нормальний показник 25% від загальної кількості підписників).

Нагадаємо, «Гетьман» розпочинає серію публікацій за підсумками «Вектору на успіх». У найближчі декілька днів ми опублікуємо головні поради та рекомендації з виступів кожного спікера, розповімо про їх історії успіху та вдало реалізовані проекти.

Читайте також:

• Запоріжжя взяло «вектор на успіх»: як у місті навчали починаючих підприємців

• Як виглядає українська аудиторія Instagram

• «Часто не потрібні мільйони, щоб ідея ожила»: Як і для чого бізнесмен з Харкова створив бізнес-акселератор

 

Фото у тексті: “Вектор на успіх” Запоріжжя