“Кожна має діяти у межах своїх повноважень”: Разумков про призначення Кабміном Шкарлета головою Міносвіти

Поділитися:

Говорячі про призначення Сергія Шкарлета тимчасовим очільником Міносвіти попри позицію Ради, голова парламенту Дмитро Разумков зауважив, що Конституція “достатньо чітко розмежовує функції усіх гілок влади, але усі призначення мають відбуватися згідно з законом.

Про це Дмитро Разумков розповів на брифінку у Верховній Раді 30 червня.

У кожного є свої механізми, але якщо говорити про підходи – конституція достатньо чітко розмежовує функції усіх гілок влади. Кожна з них має діяти у межах своїх повноважень: хто кого призначає, хто кого звільняє, хто може контролювати ті чи інші процеси. Думаю, що і в цьому випадку все має відбуватися згідно з законом – зазначив він.

Крім того, Разумков зазначив що особисто не знайомий зі Шкарлетом та не зустрічався з ним навіть у “Партії регіонів” (голова парламенту зазначив, що був у “регіоналом” до 2010 року, а потім покинув партію, а Шкарлет на той момент ще до неї не вступив).

Також голова ВР зазначив, що ситуація з призначенням тимчасового міністра освіти не є показником загострення стосунків між парламентом та президентом чи конфлікту між самим Разумковим та головою офісу президента Андрієм Єрмаком.

Завжди є питання які не матимуть однозначного сприйняття і у різних гілок влади такі ситуації теж виникають, є різні бачення на ті чи інші призначення та законопроекти. Так само і у народних депутатів і навіть в монобільшості. Головне розуміти центральні цілі до яких рухається влада та держава, – говорить голова парламенту.

За словами Разумкова, і до цього було багато ситуацій коли ті чи інші кадрові рішення не приймалися. 

25 червня уряд призначив тимчасовим міністром освіти Сергія Шкарлета колишнього “регіонала”, ректора Чернігівського національного технологічного університету. Кандидатуру Шкарлете не підтримали депутати, зокрема і у профільному комітері Ради.  А рішення Кабміну викликало обурення у суспільстві, зокрема організовували акції проти тимчасового очільника Міносвіти. 

Обурення, зокрема було пов’язано з тим, що у наукових роботах Шкарлета було виявлено великі обсяги плагіату.

Читайте також:

• Турчинов повертається: очолить штаб “ЄС” до місцевих виборів

• Люстрацію треба терміново міняти: автоматично люструвати тільки топ-чиновників, а інших на основі індивідуальної оцінки – Малюська

• Вперше: незадоволених Зеленським стало більше, ніж задоволених