Кредит беруть “під коронавірус”, а використають для виборів, – запорізький депутат

Поділитися:

В Запоріжжі з подачі мера Володимира Буряка міська рада 42 голосами з 64-х підтримала рішення про залучення банківського кредиту в 500 млн грн.

Це рішення було прийнято на фоні карантину через коронавірус, який за попередніми розрахунками позбавить міський бюджет 350 млн грн доходів. Також 100 млн грн мерія мерія збирається виділити на заходи боротьби з епідемією. При цьому бюджет Запоріжжя на 2020 рік був прийнятий з дефіцитом.

Депутат Запорізької міської ради Віталій Рябцев зазначає, що кредити міська влада може брати тільки на об’єкти бюджету розвитку, а не на першочергові потреби (на кшталт медицини). Тобто, припускає політик, витрати міста на боротьбу з епідемією покриватимуть за рахунок бюджету розвитку, а сам цей бюджет наповнюватимуть за рахунок кредитів.

Віталій Рябцев звертає увагу, що цьогорічний бюджет розвитку передбачає фінансування таких робіт, як реконструкція двох площ (Запорізької та Фестивальної), а також реконструкцію Правобережного пляжу – витрати, які можна було б відкласти на час епідемії без суттєвих проблем для запоріжців. Але, як повідомляв “Гетьман”, мерія наполягає на фінансуванні цих робіт.

Депутат Рябцев припускає, що мер Володимир Буряк відстоює ці статті витрат в першу чергу через осінні місцеві вибори: “щоб відзвітуватись перед виборцями” та за рахунок корупційної складової сформувати бюджет передвиборчої кампанії. При цьому півмільярдний кредит разом з відсотками ляже на майбутні бюджети міста.