Китайці хочуть купити «Мотор Січ» щоб взяти технології та знищити підприємство – журналіст

Поділитися:

Продаж акцій компанії “Мотор Січ” може призвести до того, що китайці “викачають” потрібні їм технології та знищать компанію. Українці через це втратять робочі місця, а Україна залишиться без одного з найбільших підприємств з виробництва двигунів.

Про це пише 24 канал з полиланням на фейсбук воєнного експерта, журналіста Юрія Бутусова.

З його слів, китайці масово переманюють українських учених, щоб вони працювали на китайську оборонну промисловість та приносили нові ідеї та технології. Однак, вони не мають усіх українських технологій.Придбання компанії “Мотор Січ” може призвести до технологічного стрибка китайців у галузі виробництва гелікоптерів, оскільки саме двигуни створюють справжню бойову платформу.

Завод після викачування технологій, напевно, буде знищено. Китайці скуповують технології, їм не потрібні робочі місця в Україні. Треба захистити підприємство, зберегти виробництво в Україні. Антимонопольний комітет повинен відмовити в оформленні угоди,
– пише експерт.

Він зазначив, що “Мотор Січ” має величезні перспективи розвитку. Підприємство експортує свою продукцію до високотехнологічного Ізраїлю. Бутусов сказав, що компанія планує невдовзі розпочати виробництво власних гелікоптерів, але для цього є потрібним державне замовлення.

“Стратегію розвитку “Мотор Січ” повинні визначати на рівні керівництва РНБО і Президента України”, – підсумував журналіст.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Читайте також:

• Минулого тижня запорізькі ЗМІ найбільше писали про членів “команди Буряка” – результати моніторингу

• Як виглядають турецькі ударні безпілотними для яких роблять двигуни у Запоріжжі (фото)

• «Слуга народу» таки хоче скоротити кількість народних депутатів у Раді