Міжнародні фінансові організації можуть дослідити можливості залучення приватних інвестицій до запорізького аеропорту

Поділитися:

Запорізька міська рада на сесії 29 травня може дозволити КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» участь у спільному проекті Міністерства інфраструктури України, Глобального інфраструктурного фонду (GIF), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). У рамках проекту буде досліджено можливість залучення приватних інвесторів до діяльності летовища.

Про це повідомляється у відповідному проекті рішення Запорізької міської ради.

Міністерство інфраструктури України хоче дослідити можливість залучення приватні інвестиції для відновлення та розширення діяльності аеропортів країни. Це має підвищити якість обслуговування  та зменшення обсяги дотацій з бюджету.

Для приватних інвесторів пропонують декілька варіантів співпраці: робота з окремим аеропортом  чи декількома у рамках інвестиційного пакету, надання доступу до приватного фінансування у вигляді єдиного централізованого фонду розвитку аеропортів, наповненого приватним капіталом.

На сьогодні у дослідженні беруть участь: міжнародний аеропорт «Львів», міжнародний аеропорт «Херсон» та міжнародний аеропорт «Чернівці».

Крім того, IFC та ЄБРР запропонували Запорізькій міській раді включити до дослідження Міжнародний аеропорт «Запоріжжя».

Читайте також: 

• Що відбувається на будівництві нового терміналу запорізького аеропорту (фото)

• SkyUP планує розширити співпрацю із Запорізьким аеропортом

• Міжнародна компанія EuroCape New Energy планує звести у Запорізькій області ВЕС на 500 мегават